putin_kh


У найближчі два роки економіка Росії не вийде зі стану економічного спаду, рубль сильно ослабне, а нафта не буде коштувати дорожче $ 65 за барель.


Такі прогнози зробили в “Сбербанк Росії”: тут опублікована доповідь аналітиків Центру макроекономічних досліджень Ощадбанку “Зовнішні шоки 2015: неприємно, але без катастрофи”.

У документі акцентується увага на тому, що скоро варто очікувати великої волатильності на валютному ринку по співвідношеннях рубля до пари євро/долар. Аналітики вважають, що це відбудеться в четвертому кварталі 2015 року.

Російська національна валюта, традиційно ведена нафтовими котируваннями, буде демонструвати негативну динаміку і може перевищити природний рівень зниження, як наголошується в документі. Ціна на російську Urals буде коливатися близько $ 55 за барель, припускають аналітики. І пояснюють свій песимізм трьома факторами: події в Греції, події в Китаї, події в Ірані.

Ситуація навколо Греції, наголошується в доповіді, головним чином вплине на валютний ринок і на нестабільність курсу європейської валюти, що торкнеться і російський рубль.

Також слід побоюватися ситуації в Китаї, де на фондовому ринку може лопнути міхур, що надувають останні роки. Від схлопування китайського фондового ринку дістанеться всьому світу, в тому числі і російській економіці.

Якщо економіка, яка розвиваєтсья найшвидже у світі, почне охолоджуватися, це відразу позначиться на сировинному ринку, від стану якого безпосередньо залежить і ціна на нафту, і стан російського бюджету.

На ціни на ринку чорного золота також впливає і третій фактор – Іран. Як тільки з країни знімуть санкції, Тегеран відразу почне свою гру на ринку і обвалить вартість бареля нафти.

Доповідь аналітиків Ощадбанку звучить дисонансом з оптимізмом президента Росії Володимира Путіна, який заявив, про те, що через два роки Росія вийде із крити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.