City-Sand-Tower_1


Різке опустелювання в центральних районах Африки може сповільнитися, вважають архітектори з французької компанії ОХО (“Оксо”).


Вони розробили модель великої башти-міста City Sand Tower, яка виникне в найбільшій пустелі у світі. Будівлю сплановано таким чином, що все буде покладатися на поновлювані джерела енергії – вона буде саме збирати дощову воду, сонячну і геотермальну енергію. Таким чином, це буде ціле самодостатнє місто в одній будівлі.

Французький архітектор марокканського походження Маналь Рашден демонструє креслення 450-метрової вежі, загальна площа якої складе 780 тисяч квадратних метрів.

City-Sand-Tower_2

Поки йдеться лише про концепцію. За словами Рашден, він лише думав про те, як урбанізувати “ворожу” природу в пустелі Сахара.

“Ми придумали концепції не будівлі, а вертикального міста в пустелі, – зазначає архітектор. – Місцевість навколо ворожа, там важко жити, а наша вежа стане фортецею”.

Більше 20% площі відведено під офіси, ще 50% – під готель і 600 квартир.

City-Sand-Tower_3

City-Sand-Tower_4

“Ідея полягає в тому, щоб створити повноцінне місто, в якому буде багато всього, – зазначають архітектори. – Тут будуть квартири і офіси, все близько, музей, метеорологічна обсерваторія, бібліотеки, спортивний зал, кілька басейнів. Мета – щоб в будівлі знаходилося все необхідне для життєдіяльності людини, і їй не доводилося б залежати від інших будівель”.

City-Sand-Tower_5

City-Sand-Tower_6

Архітектори враховують, те що будівля буде перебувати посеред розпеченої пустелі. Тут важливі тінь і природна вентиляція. Його стіни відбивають світло, а всередині воно порожнисте – тут буде розташований вертикальний сад.

City-Sand-Tower_7

“Ми відтворюємо живу зелену екосистему всередині будівлі, у якій інакше немає жодних шансів на виживання посеред Сахари”, – відзначає Рашден.

Дощова вода частково йде на полив рослин саду, а решта збирається і потрапляє в підземні резервуари, де жар, що виходить від грунту, звертає її на пару, що сприяє генерування енергії.

Відзначимо, що пустеля Сахара швидко зростає в південному напрямку зі швидкістю 48 кілометрів на рік. Це змушує цілі громади зриватися з місця і шукати собі новий притулок.

Влітку температура повітря може досягати 45 градусів за Цельсієм. Ця пустеля – вже один з найменш заселених районів земної кулі. Тут проживають близько 4 мільйонів осіб, в основному кочівники.

Архітектори сподіваються, що будівництво першої подібної вежі почнеться вже в 2025 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.