putin


У світлі української кризи кращі союзники Путіна – його найстаріші та багаті друзі, і їх потрібно ізолювати від глобальної економіки, поки Україна не воз’єднається, пише редакція.


В іншій статті говориться: “США, здається, посилають меседж західним інвесторам: Тимченко та інші в найближчому оточенні Путіна неблагонадійні, і натякають російському президентові, що знають деякі секрети про те, де заховані його скарби”.

“Росія сподівається, що з часом обурення Заходу з приводу її спроби силою перекроїти європейські кордони в XXI столітті, а також її причетності до краху MH17 зійде нанівець, – пише The Times у редакційній статті. – Однак це страшні злочини без терміну давності. Санкції повинні бути посилені, а не ослаблені, і для цього є широкі можливості”.

Санкції, введені Вашингтоном, на відміну від Європи, зосереджені на старих друзів і близьких соратників президента Путіна. “Ці люди і їх статки – це ахіллесова п’ята путінізму, – йдеться в статті. – Переслідування їх тими способами, які стали можливі завдяки використанню ними міжнародної фінансової системи, – це найкращий важіль впливу Заходу на режим, який опинився несприйнятливим до загальноприйнятої дипломатії і моральним умовлянням “.

“Чорний список санкцій Міністерства фінансів США складається з людей, які, як вважається, діяли в інтересах або підтримували” головного російського державного чиновника “, – пише газета, згадуючи, зокрема, Геннадія Тимченко і Аркадія Ротенберга.

“Найближчі союзники Путіна в цій кризі -. Його найстаріші і багаті друзі. Їх потрібно ізолювати від глобальної економіки, поки Україна не возз’єднається і поки Росія не піде на повну співпрацю в розслідуванні” по MH17, – пише The Times.

Америка “готова позбавити Росію доступу до західних кредитах, якщо президент Путін не виконає вимоги про запровадженню миру на Україну” згідно мінським угодою, повідомляють кореспонденти Таймс Роджер Бойз і Девід Тейлор. Умови кредитування для російських компаній можуть бути ще більш посилені. Крім того, США вирішили з’ясувати, як президент Путін і його наближені заробляли гроші в Санкт-Петербурзі на початку 1990-х.

Як розповіли виданню високопоставлені американські чиновники, у Вашингтоні обговорюється ряд “штрафних заходів проти олігархів з оточення Путіна з їх обширними комерційними інтересами”.

Також повідомляється, що “у відповідь на російську агресію в Україні США працюють над створенням найбільш повною з коли-небудь існувавших доказових баз, присвячених тому, як Путін і його наближені робили гроші на контрактах і угодах в Санкт-Петербурзі початку 1990-х”. Пошуком такої інформації займаються “підковані у фінансових справах співробітники розвідслужб”, йдеться в статті.

Матеріал Роджера Бойза та Катерини Кравцової в Таймс озаглавлений: “Ми знаємо, де гроші, уїдливо зауважують США”. “Метою цього попередження було стривожити Кремль”, – пишуть автори.

“Діяльність Тимченко в енергетичному секторі безпосередньо пов’язана з Путіним, – заявив Мінфін США, включивши мільярдера-нафтовика Геннадія Тимченка до списку санкцій. – У Путіна є інвестиції в Gunvor і, можливо, доступ до засобів Gunvor”, – повертаються до давньої теми журналісти. Путінський статок оцінюється в 40 млрд доларів. Сам президент Росії презирливо говорить про такі домисли: “Все виколупали з носа і розмазали по своїх папірцях”.

Мало хто має реалістичне уявлення про обсяги статків Путіна і про те, де вони знаходиться, але одним з таких людей цілком може бути Геннадій Тимченко – хоча б тому, що він давній друг і союзник Путіна, з початку 1990-х років, коли Санкт Петербург називали “Диким Сходом”, міркують автори статті.

“У 1991 році, коли Путін влаштувався в адміністрацію мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, Тимченко виїхав до Фінляндії, де став ключовою фігурою у збуті нафти на північному сході Росії та в її експорті. Путін тим часом допомагав новим нафтозбутових компаніям зареєструватися і знайти нерухомість в місті для довготривалої оренди”, – йдеться в статті.

“Чи була вигідна ця політична дружба Gunvor – компанії, заснованої Тимченко в 1997 році – задаються питанням автори публікації. – І Путін, і Тимченко стверджують, що вони не втручалися в справи один одного, і заперечують, що їхня дружба могла приносити фінансовий прибуток обом сторонам”.

“Їм часто доводилося спілкуватися з ділових питань, – говорить колишній партнер Тимченко, що зараз проживає в Лондоні – .. Тимченко були потрібні експортні квоти на нафту, і йому був потрібен Путін для вирішення проблем з прокомуністичної адміністрацією Санкт-Петербурга. Там постійно відбувалися рейди податкової поліції”.

“І Кремль, і Тимченко заперечують ці заяви”, – зазначає видання.

“США, здається, посилають меседж західним інвесторам: Тимченко та інші в найближчому оточенні Путіна неблагонадійні, і натякають російському президентові, що вони знають деякі секрети про те, де заховані його скарби”, – підсумовують автори.

Після падіння Берлінської стіни 38-річний Володимир Путін повернувся з Дрездена в Петербург майже жебраком, оповідає The Times. “Не минуло й 10 років, як він став мільйонером, не минуло й 20 років, як він, за деякими відомостями, перетворився на одного з найбагатших людей у ​​світі”, – стверджують журналісти Роджер Бойз і Катерина Кравцова. “Путін скористався своєю владою, щоб налагодити зв’язки зі світом бізнесу, допомогти бізнесменам з процвітанням і захистити їх від чиновництва”, – пише газета.

“Американські слідчі вважають, що його багатство заховано. Багато аналітиків розвідки і учасники російського бізнесу вважають, що його статки, передані в довірче управління, знаходяться на зберіганні у лояльних олігархів. Можливо, прибергли на життя після Кремля”, – йдеться в статті.

За даними газети, розшуком передбачуваного “банкомату Путіна” зайняті службовці Міністерства фінансів і розвідслужб США. “Наша газета, склавши докупи те, що ми з’ясували про їхню роботу, змогла простежити три фази в складній грі, яку вів Путін, сплітаючи разом бізнес і політику до власної вигоди”, – йдеться у великій статті, що складається з трьох частин: “Брати по зброї”,”Кремлівський грошовий потік” і “Золота лихоманка”.

“Брати по зброї” співпрацювали між собою у формі перехресного володіння акціями, допомагаючи дітям один одного. Елемент путінської системи полягає в тому, що лояльність, гроші і влада переплітаються між собою, послуги враховуються і розподіляються, немов з гігантського гросбуху”, – йдеться в статті.

Газета також перераховує “чотири стовпи впливу”: мерія Санкт-Петербурга, дзюдо, банк “Росія” і дачний кооператив “Озеро”.

У судовому позові, який подано в США, “близькі союзники президента Путіна звинувачені в рекеті”, – повідомляє The Times. “У матеріалах судової справи, з якими ознайомилася The Times, стверджується, що в нестабільні роки після розпаду СРСР Олексій Міллер, один з близьких союзників Путіна, був причетний до незаконного захоплення прибутків нафтової компанії”, – пише журналіст Девід Тейлор.

Згідно позовній заяві, російські компанії “Лукойл” і “Газпром” нібито “займалися організованою міжнародною злочинною діяльністю”, яка тягнула за собою “серйозні фізичні напади” (формулювання газети). Ці звинувачення заперечуються, зазначає кореспондент.

У центрі позову – доля компанії “Совекс”, заснованої в 1995 році. Вона контролювала поставки авіаційного палива в петербурзькому аеропорту Пулково. Позивач, бізнесмен Макс Фрейдзон, що пізніше покинув Росію, був її співвласником.

На момент створення “Совекс” Володимир Путін керував комітетом із зовнішніх зв’язків мерії Петербурга. “Міллер, який служив у цьому комітеті, – один з тих, хто перебуває в центрі судового позову. Нині Міллер – голова правління “Газпрому”, – йдеться в статті.

Докладно виклавши суть позовної вимоги, автор додає, що юристи “Лукойлу” добилися відхилення позову, поданого в Нью-Йорку, але Фрейдзон оскаржить це рішення. 12 березня суддя Аналізу Торрес ухвалила, що справу слід закрити, погодившись з аргументом “Лукойлу”, що воно повинно розглядатися в Росії.

Ще одна стаття в Таймс нагадує обставини обробки журналістського запиту, який у травні був направлений двома англомовними виданнями прес-секретарю Володимира Путіна.

The Times цікавили “в основному стосунки Путіна з людьми, які працюють в Росії на найприбутковіших і впливових просторах”. Одне з питань було пов’язане зі справою компанії “Совекс”: за деякими даними, в 1995 році Путін, у той час заступник мера Санкт-Петербурга, отримав 4% акцій цього підприємства за сприяння в його реєстрації. Суд Нью-Йорка в даний час розглядає позов російського бізнесмена Макса Фрейдзона, який стверджує, що у нього незаконно відібрали частку в “Совекс”, – відзначає автор статті. За його словами, “тема особистого статку президента давно вже зарекомендувала себе як надзвичайно непрозора”.

На травневій прес-конференції Пєсков зачитав адресовані Путіну питання, зазначивши, що його: “покоробил такой ультимативный тон и допросная стилистика”. Як пише в сьогоднішній статті Таймс, одне з питань, на яких Пєсков зупинився детально, було наступне: “Чи правда, що Путін в 1990-х схвалив позику будівельній корпорації “Двадцяте трест” на суму 23 млрд рублів, а власники “Двадцятого тресту” дали йому грошей на особисті потреби і допомогли в будівництві дачі?”

“Песков, мабуть, відповідаючи на першу частину питання та ігноруючи другу, вимовив:” На ті часи, може бути, це 23 млн, але важко сказати”, – йдеться в статті.

Сам Путін, за словами Пєскова, “був досить здивований [питаннями], оскільки такий достаток наклепу, який намагаються сфабрикувати, причому в таких шанованих ЗМІ, воно трохи вражає”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.