Saudi-Prince-Bandar-bin-Sultan


Саудівський принц Бандар бін Султан, колишній глава спецслужб королівства і колишній посол Саудівської Аравії в США, прокоментувавши угоду з Іраном, заявив, що ця ядерна угода дозволить Ірану отримати ядерну бомбу, “посіє хаос” і внесе дестабілізацію в регіон, повідомляє Reuters.


За словами бін Султана, опублікованими в ліванській газеті Daily Star, після укладення такої угоди араби повернуться спиною до Сполучених Штатів. “Люди, що проживають в моєму регіоні, – сказав принц, – зараз покладаються лише на Бога і об’єднують свої зусилля з усіма, крім найстаршого й найпотужнішого нашого союзника”.

Крім цього саудівський принц додав, що угода президента США Барака Обами з Іраном викликає у нього почуття дежавю, нагадуючи про угоду між Біллом Клінтоном і Північною Кореєю, підписаному восени 1994 року. Тоді, відповідно до договору, КНДР зобов’язалася заморозити свою програму з виробництва плутонію в обмін на мазут, економічне співробітництво і будівництво двох сучасних легководних атомних електростанцій. І лише до 2002 року з’ясувалося, що ніякі домовленості підписаної угоди корейцями не дотримувалися. А в 2005 році КНДР визнала факт володіння ядерною бомбою, через рік зробивши перше підземне ядерне випробування.

“Ґрунтуючись на даних, отриманих при аналізі зовнішньої політики, а також за інформацією національної розвідки і розвідок від наших американських союзників, можна передбачити, що наслідки угоди з Іраном будуть ще гіршими, ніж результат північнокорейської ядерної угоди”, – підкреслив, завершуючи свою промову, Бандар бін Султан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.