Holocaust


Президент Румунії Клаус Йоханніса підписав закон, що передбачає до трьох років тюремного ув’язнення за заперечення Голокосту.


Подібне покарання загрожує також і за демонстрацію нацистських символів, а також за членство в організаціях нацистського та расистського спрямування і їх підтримку.

Як відомо, до 1944-го року Румунія брала участь у II Світовій війні на боці нацистської Німеччини. За період окупації Румунією території Молдови, Придністров’я, України і півдня Росії, за різними даними, від рук румунських фашистів загинуло від 380 000 до 600 000 євреїв. Особливо кривавим був погром у Яссах, вчинений румунськими солдатами за особистим наказом їх “фюрера” (кондукетора) Іона Антонеску.

Довгі роки Румунія відмовлялася визнавати свою участь у Голокості, перекладаючи на Німеччину провину за свої злодіяння, скоєні проти євреїв. І тільки в 2004-му році, після оголошення звіту міжнародної комісії Візеля, яка встановила, що з 1940-го по 1944-й роки румунськими союзниками Німеччини на окупованих ними територіях було знищено близько 400 тисяч євреїв, тодішній президент країни Іон Ілієску визнав відповідальність Румунії за геноцид євреїв і циган.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.