rel


Шанована у всьому світі Американська психологічна асоціація (АПА) (англ American Psychological Association, APA) опублікувала результати 5-річних досліджень, згідно з якими екзальтована віра у вищі сили знижує здатність людини приймати усвідомлені рішення і повинна бути кваліфікована як психічне захворювання.


Як пише видання The News Nerd, експерти прийшли до висновку, що сильні релігійні переживання можуть викликати у людей почуття тривоги, емоційний стрес, галюцинації, психози та ін. Дослідження показало, що сприйняття Бога як певного наглядача і карального органу безпосередньо пов’язано зі слабким здоров’ям, в той час як відсутність особливих психічних проблем передбачає ставлення до нього, як до джерела позитиву. Втім, вчені підкреслюють, що релігійні погляди обох груп часто призводять до втрати зв’язку з реальністю.

Професор психології доктор Ліліан Ендрюс наводить у приклад свідків Єгови, які воліють смерть, аніж переливання крові у випадку важкого захворювання. “Щороку тисячі людей вмирають внаслідок відмови від лікування з релігійних мотивів. Навіть коли їм кажуть, що їх чекає смерть, такі пацієнти продовжують сподіватися на Бога. Цих людей можна було б врятувати, якби їх кваліфікували нездатними приймати самостійні рішення зважаючи на психічного відхилення” , – зазначила Ендрюс.

За її словами, “багато хто вважає, що вони здатні спілкуватися з Богом на якійсь своїй, особливій мові, яка нікому, крім них самих і Бога, невідома. Багато часто говорять, що бачать духів”.

Все це ознаки психічного розладу і втрати зв’язку з реальністю. Релігія та ідея гніву божого протягом століть несли хаос, руйнування, смерть і війни. Але час не стоїть на місці, і в сучасному суспільстві давно назріла необхідність класифікувати ці архаїчні вірування як психічне захворювання. Це перший з багатьох кроків у позитивному напрямку

, – підсумувала вона.

У цьому зв’язку APA намірена домагатися закріплення на законодавчому рівні права лікарів примушувати пацієнта проходити лікування, якщо від цього залежить його життя, визнаючи його психічно неспроможним.

Повний звіт експертів Асоціації буде доступний для широкої громадськості в серпні поточного року, коли відповідна стаття з’явиться в журналі організації.

Американська психологічна асоціація (АПА) була заснована в липні 1892 групою з 26 психологів університету Кларка. В даний час вона є одним з найбільш впливових об’єднань професійних психологів у світі, включаючи в себе фахівців із США та Канади, а також асоційованих членів з інших країн. У ній перебуває близько 150 тисяч учених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.