Guzman


Мексиканські чиновники підтвердили сьогодні вранці, 12 липня, що найвідоміший після Аль Капоне наркобарон у світі Хоакін Гусман втік з в’язниці, в якій він утримувався, повідомляє місцева новинна газета Excelsior.


Спецв’язниця “Альтиплано”, в якій відбував ув’язнення наркобарон, володіла посиленою охороною і вважалася найбільш надійною в країні. Востаннє, за словами свідків, Гусмана бачили в одній з тюремних душових. В даний час поліція проводить прочісування навколишніх територій, а всі вильоти з аеропорту в сусідньому місті Толука припинені до подальшого розпорядження.

Гусман був поміщений у в’язницю після арешту в лютому минулого року, коли мексиканська поліція провела спільну операцію з американськими агентствами. За найскромнішими оцінками, Гусман переправив в США на той момент наркотиків на суму не менше мільярда доларів. Його арешт, отримав широкий розголос і вважався однією з найбільших перемог мексиканського уряду в боротьбі з наркокартелями.

Хоакін “Ель Чапа” (Коротун) Гусман протягом багатьох років керував найбільшою в Мексиці організацією “Картель Сіналоа” і в останнє десятиліття вважався одним з найпотужніших керівників організованої злочинності в усьому світі.

Guzman2

У 1993 році “Коротун” вже був заарештований і засуджений до 20 років тюремного ув’язнення. Після того як мексиканська влада вирішили видати його США, він почав готувати втечу з в’язниці суворого режиму. Гусман підкупив кількох охоронців і 19 січня 2001 утік. У план його втечі виявилися залучені майже 80 осіб.

Отримавши своє прізвисько за невисокий зріст (170 см), Гусман за свої подвиги протягом багатьох років ще за життя отримав статус легенди, особливо серед найбідніших верств населення в північній Мексиці. Його образ був увічнений в десятках національних пісень і фільмах, його називають “безстрашним”.

“Багато людей сприймають життя Гусмана як історію успіху, тому що він став тим самим бідним хлопцем, який зумів перемогти систему і стати багатшими, ніж це можливо собі уявити”, – говорить мексиканський співак Омар Маза, що проживає в районі, підконтрольному наркобарону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.