imf-head-christine-lagarde


Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав до реструктуризації боргів Греції, включаючи їх часткове списання. Відповідний документ був направлений главам європейських держав, повідомляє Reuters.


На думку авторів аналітичної записки, період обслуговування нинішньої заборгованості необхідно розтягнути на 30 років, виділити Греції нові кредити, а також надати відстрочку щодо їх погашення. Експерти МВФ стверджують, що якщо не вжити цих заходів, зовнішній борг країни протягом двох років удвічі перевищить грецький ВВП, що призведе до економічного колапсу.

На сьогоднішній день грецький борг перевищує 330 млрд євро. На переговорах з прем’єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом представники Євросоюзу зажадали проведення в країні жорстких економічних реформ. Грецький лідер у свою чергу до останнього моменту наполягав на списання держборгу.

Зрештою сторонам вдалося дійти згоди, в рамках якого учасники єврозони виділять Греції протягом трьох років 55-85 млрд євро за умови, що влада країни найближчим часом почне реформування ключових галузей економіки.

Цікаво, що свою думку з цього питання МВФ публічно озвучив вже після того, як Греція і країни ЄС досягли домовленості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.