Colima


Сотні людей евакуйовані зі своїх будинків у західній Мексиці через виверження одного з найактивніших у країні вулканів – Коліма, який місцеві жителі називають також “Вулканом вогню”, повідомляє BBC News.


Влада негайно перекрили весь район в радіусі близько 12 кілометрів від вулкану, що прокинувся. “Громади, які живуть у цьому районі, не дуже великі, близько 800 осіб. Всі вони евакуйовані”, – сказав Луїс Феліпе Пуенте, координатор Національного комітету із захисту цивільних осіб.

Потоки лави продовжують стікати по схилах вулкана, зараз вони знаходяться на відстані приблизно 9 кілометрів від кратера. Через стовпи попелу, що піднімається над вулканом і накриває околиці 5-сантиметровим шаром, був також закритий для всіх рейсів національний аеропорт Коліма.

Вулканічна активність, різко збільшилася за останні дні, і дим, що піднімається на 4 кілометри, дозволяє припустити, що виверження може стати найбільшим за останні 100 років. У 1913 році сталося найсильніше в історії виверження цього вулкана. В загальному з 1576 року Коліма вивергався понад 40 разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.