Kolomoyskyy


Міноритарні акціонери компанії “Укрнафта”, пов’язані з групою “Приват”, що належить українському бізнесменові Ігорю Коломойському, звернулися до Арбітражного суду Лондона з позовом проти компанії “Нафтогаз Україна”.


Як відзначають експерти, фактично йдеться про ініціювання судового процесу Коломойського проти України.

Приводом для конфлікту між міноритарієм – групою “Приват” Коломойського, якій належать 42% акцій “Укрнафти” – і державною компанією “Нафтогаз України”, що володіє контрольним пакетом (50% + 1 акція), стала підтримка Верховною радою урядового законопроекту “Про внесення змін до закону України “Про акціонерні товариства”.

Відповідно до цього закону, Коломойський позбавлявся права вето на будь-які рішення, що стосуються “Укрнафти”, в тому числі і на рішення щодо призначення її керівництва. Таким чином держава отримає повний контроль над цією компанією.

Реалізуючи своє право, керівництво “Нафтогазу України” призначило на 22 липня збори акціонерів, на порядку денному якого – питання про зміну керівника “Укрнафти”. З цим Коломойський змиритися не міг.

Бізнесмен стверджує, що новий закон, як і скликане внаслідок його прийняття збори акціонерів, порушує права його компаній, прописані в акціонерній угоді з управління “Укрнафта”.

“Нафтогаз” своїми діями почав реалізацію стратегії зі встановлення контролю над “Укрнафтою” методом, що суперечить Акціонерному угодою, – йдеться у позові, поданому в лондонський Арбітражний суд.

Крім цього, Коломойський вимагає компенсації від “Нафтогазу України” за газ, поставлений в 2006-2011 роках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.