Kerry


Держсекретар США Джон Керрі в ексклюзивному інтерв’ю телекомпанії “Аль-Арабія” назвав антиамериканські висловлювання верховного лідера Ірану аятолли Хаменеї “тривожними”, додавши, що Сполучені Штати “не жартують, коли говорять про важливість боротьби з екстремізмом”.


Керрі обговорив з ведучою програми промову Хаменеї, з якою той виступив через чотири дні після підписання ядерної угоди.

Хаменеї, нагадаємо, заявив, що Іран буде і надалі підтримувати своїх друзів і союзників в регіоні, в тому числі “пригноблений палестинський народ, Ємен, Сирію, Ірак та Бахрейн.”

З цього приводу Керрі, зокрема, сказав: “Я не знаю, як інтерпретувати це в даний момент, хіба що припустити, що така політика (Ірану). Але я знаю, що часто публічні виступи можуть не відповідати тому, що відбувається насправді. Якщо це політика, то це дуже турбує, це дуже турбує, і ми повинні почекати і подивитися”.

Арабські держави Перської затоки вкрай скептично сприйняли переговори “шістки” з Іраном і саму ядерну угоду. У країнах Перської затоки Іран звинувачують в дестабілізації ситуації в Ємені, Лівані, Іраку та Сирії за допомогою використання своїх проксі – “Хізбалли” і хусит.

Керрі сказав: запланована на серпень зустріч з колегами з країн Перської затоки свідчить, що США “дуже уважно ставляться до забезпечення безпеки в регіоні.”

Він додав: “Ми не жартуємо, коли говоримо про важливість боротьби з екстремізмом, проти підтримки тероризму і проксі, які дестабілізують ситуацію в інших країнах. Це неприйнятно”.

У бесіді з власкором телекомпанії “Аль-Арабія”, Керрі визнав, що після підписання ядерної угоди з Іраном у держав Перської затоки додалося проблем, але підкреслив, що ця угода дуже важлива.

Відповідно до умов угоди, нагадує “Аль-Арабія”, Іран незабаром отримає доступ до заморожених за кордоном активів загальним розміром більше 100 мільярдів доларів. Американські чиновники стверджують, що ця сума еквівалентна чверті обсягу річного виробництва в Ісламській Республіці.

Керрі сказав, що ця цифра не повинна турбувати правителів країн Перської затоки, які виділяють на військові потреби більш солідні бюджети, ніж Тегеран.

“100 мільйонів доларів ніщо в порівнянні з тим, скільки витрачають щороку в регіоні. Військовий бюджет Ірану становить 15 мільярдів доларів. Військовий бюджет країн Перської затоки – 130 мільярдів доларів”, – підкреслив Керрі.

На питання, чи може конвенціональна зброю Ірану становити загрозу країнам Перської затоки, Керрі відповів: “Очевидно, що в регіоні багато конвенціональних озброєнь. Але я вірю і переконаний, що ми зможемо знайти набір механізмів, які дадуть людям відчути, що їм нема чого боятися і що сама угода нічого не змінить”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.