Georgia


Влада Грузії висловили обурення з приводу перенесення російськими миротворчими військами ділянки кордону, вчиненого в п’ятницю, 10 липня, поблизу від центральної автомагістралі Тбілісі-Горі в Цхінвальському регіоні.


Спецпредставник прем’єра Грузії з питань відносин з Росією Зураб Абашидзе стверджує, що російські військові пересунули прикордонні банери на кілька сотень метрів углиб територій грузинських сіл Цителубані, Хурвалеті і Орчосані, через що під контролем росіян виявилася частина нафтопроводу “Баку-Супса”.

“Мені дуже складно говорити тут про міжнародне право і якихось високих матеріях. Ми маємо справу з порушенням елементарних людських норм. Особисто я думаю, що нікому не зійде з рук захоплення чужих територій і чужого майно, таке приниження людей, як відбувається тут”, – заявив Абашидзе.

Абашидзе має намір на майбутній зустрічі 15 липня в Празі з заступником міністра закордонних справ Росії Григорієм Карасіним строго поставити питання про перенесення розділової лінії.

“На тлі пошуку точок дотику на переговорному процесі в Женеві між грузинською, осетинською і абхазькою сторонами РФ здійснила грубе порушення міжнародного права, – заявив директор аналітичного департаменту МВС Грузії Шалва Енукідзе, – Це чистої води провокація, яка спрямована на дестабілізацію становища в регіоні”.

У Москві на ці звинувачення поки ніяк не відреагували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.