referendum


У Греції завершився підрахунок 100% бюлетенів референдуму, повідомляє офіційний сайт МВС країни. 61,31% греків висловилися проти умов угоди з європейськими кредиторами по грецькій заборгованості. “За” проголосували 38,69% громадян.


Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас сказав пізно ввечері після минулого голосування, що греки висловилися за “європейську солідарність і демократію”. За словами Ціпраса, греки надали йому повноваження не для розриву з Європою, а для зміцнення позицій Греції в переговорах щодо досягнення прийнятного для всіх рішення.

“Із завтрашнього дня Греція повернеться за стіл переговорів, і нашим основним пріоритетом стане відновлення фінансової стабільності в країні,” – заявив він у телезверненні. Він також додав, що думки Міжнародного валютного фонду, опубліковані на цьому тижні, “підтверджують погляди Греції, що реструктуризація боргу необхідна”.

Глава Єврогрупи і міністр фінансів Нідерландів Єрун Дейсселблум назвав результат референдуму в Греції “дуже сумним” для майбутнього. “Для відновлення грецької економіки необхідні складні рішення і реформи. Тепер ми будемо чекати ініціатив грецьких властей”, – сказав він.

Віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель сказав, що “важко собі уявити”, як можуть поновитися переговори з Грецією. За його словами, уряд в Афінах “зруйнувало останні мости, завдяки яким Європа і Греція могли прийти до компромісу”. “Ціпрас і його уряд виводять грецький народ на шлях безнадії“, – вважає він.

Міністри фінансів 19 країн єврозони мають намір обговорити ситуацію в Греції на спеціальному саміті, який відбудеться у вівторок, 7 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.