Президент РФ Володимир Путін почав підготовку до війни. Саме так оцінюють багато західних експертів підписаний указ про формування в Збройних силах країни мобілізаційного людського резерву з числа резервістів.


“Створити мобілізаційний людський резерв Збройних сил Російської Федерації на період проведення експерименту з впровадження нової системи підготовки та накопичення мобілізаційних людських ресурсів”, – йдеться в документі.

Президент РФ також доручив уряду “забезпечити проведення заходів, пов’язаних з надходженням в резерв громадян РФ, що перебувають в запасі”.

Слід зазначити, що створення мобілізаційного людського резерву як нової системи професійної військової підготовки військовослужбовців запасу було прописано в одному зі знаменитих “травневих указів” Володимира Путіна. Відповідний закон був прийнятий ще в 2012 році і набув чинності 1 січня 2013 року.

Відповідно до закону, перед звільненням у запас військовослужбовець строкової служби може підписати контракт, за яким він зобов’язується періодично проходити військові збори. Мова йде про збори, які за якістю підготовки серйозно відрізняються від звичайних зборів для військовослужбовців запасу. Перший контракт про перебування у резерві укладається на термін у три роки. Після закінчення терміну контракт може бути відновлений на три роки, п’ять років або на менший термін, аж до настання граничного віку перебування в резерві.

Підписали документи громадяни отримують щомісячні виплати від 5 до 8 тисяч рублів.

Перший подібний указ Володимир Путін підписав у квітні 2013 року. Тоді він створювався “на період апробації нової системи підготовки та накопичення мобілізаційних людських ресурсів”.

У жовтні 2014 видання “Российская газета” повідомило, що формування не розпочато у зв’язку з відсутністю фінансування.

“У зв’язку тим, що в бюджеті на 2014-й і наступний дворічний період не було передбачено цільове виділення коштів на забезпечення мобрезерву, його формування переноситься принаймні до 2016 року”, – пояснив тодішню ситуацію перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Микола Федоряк.

Також повідомлялося, що у експертів виникли питання і до чисельності військовослужбовців запасу, підключених до нової програми.

На думку експертів, рішення президента Путіна про “перезапуск” програми призову резервістів може свідчити про намір Кремля підготуватися до великої війни.

Відзначимо, що в цьому році армія оборони РФ кілька разів проводила раптові перевірки боєготовності різних родів військ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.