Smoking-schizophrenia


Вчені британського Королівського коледжу в Лондоні дійшли висновку, що куріння може відігравати безпосередню роль у розвитку шизофренії, повідомляє новинна служба BBC.


За словами дослідників, куріння вже давно асоціюється з психозом, але завжди вважалося, що це через те, що хворі на шизофренію в більшості своїй багато курять, використовуючи сигарети як форму самолікування, щоб полегшити страждання, перестати чути голоси або розвіяти галюцинації.

Однак, згідно з опублікованою доповіддю в медичному журналі з психіатрії, дані аналізу проведених досліджень, в яких взяли участь 14 з половиною тисяч курців і 273 тисячі некурящих англійців, дозволяють припустити, що саме нікотин в сигаретному димі може впливати на зміни в мозку, а не навпаки.

Особливо, додається в доповіді, схильні до розвитку душевного розладу курці в молодому віці. За словами експертів, докази, що встановлюють причинно-наслідковий зв’язок, “досить вагомі”, але необхідно продовження досліджень.

За словами вчених, нікотин вносить істотні зміни в хімічну речовину дофамін, що міститься в мозку і відповідає за психоемоційний стан людини. Якщо багато курити, його рівень підвищується, і це призводить до шизофренії.

Доктор Джеймс МакКейб з Інституту психіатрії, психології та неврології сказав: “Ми відкриємо очі на те, що тютюн може бути збудником психозу, і ми сподіваємося, що наші висновки приведуть до додаткових досліджень і випробувань, які допоможуть забезпечити вагомі докази”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.