Alzheimer’s-disease


Американська компанія Eli Lilly опублікувала результати клінічного дослідження ліків, що скорочують кількість бета-амілоїду. Бета-амілоїд накопичується в мозку пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера.


Результати дослідження, запевняють у компанії, дають підстави стверджувати, що завдяки дії препарату вперше вдалося трохи сповільнити розвиток захворювання, повідомляє портал Nature.

Результати дослідження представлені компанією на щорічній міжнародній конференції Асоціації по боротьбі з хворобою Альцгеймера.

Препарат має робочу назву “соланезумаб” (solanezumab). У повідомленні вказується, що після прийому препарату протягом півтора року швидкість погіршення когнітивних функцій у людей з ранньою формою Альцгеймера сповільнилася на 30%, якщо порівнювати цей процес із тими, хто страждає від цієї хвороби і не приймав препарат.

У тестуванні взяли участь пацієнти з ранньою формою хвороби Альцгеймера. В ході проведення тестів дослідники перевели на прийом препарату ту частину учасників експерименту, що раніше приймали плацебо.

Це було зроблено з метою перевірки, чи ліки полегшують симптоми захворювання або ж впливають на її причину.

Згідно зі звітом, представленому на конференції, ті, хто почав приймати соланезумаб пізніше, під кінець тесту зрівнялися за швидкістю погіршення когнітивних функцій з тією частиною групи, яку безперервно лікували препаратом. Виходячи з цих даних, вчені зробили висновок про те, що ліки справді впливає на причину хвороби.

Відзначається також, що раніше клінічні випробування ліків, що руйнують бета-амілоїд, були визнані невдалими.

Ряд експертів, оцінюючи повідомлення американської компанії, висловили сумнів, що уповільнення процесів пов’язано з новим препаратом, і зазначили, що зміна дієти і фізичні вправи також здатні уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера.

Опоненти скептиків акцентують увагу на тому, що попередні випробування провалювалися тільки тому, що людей починали лікувати занадто пізно.

У Lilly заявили, що нову фазу випробування ліків вони почали в 2013 році і остаточно завершать до осені 2016 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.