Zimb_1


У Зімбабве оголошено новий офіційний курс місцевої валюти. Тепер за 1 американський долар в цій країні дають 35.000.000.000.000.000 (35 квадрильйонів) зімбабвійських доларів.


У понеділок відбудеться чергова заміна купюр, повідомляє британська The Guardian.

Зімбабве вже багато років страждає від гіперінфляції, і громадяни країни вже давно змушені в прямому сенсі слова з мішком грошей ходити в продуктовий магазин, щоб купити молоко чи хліб.

Вперше зімбабвійський долар був введений в країні в 1980 році на заміну родезійського за курсом 1:1 до долара США. До 2006 року країна абияк справлялася з важким фінансовим та економічним становищем, а потім почався обвал. Зімбабвійський долар був деномінований, а у старої валюти прибрано три нулі. Новий долар дорівнював тисячі старих.

Але вже через 2 роки, в 2008-му, через затяжну інфляцію були введені купюри в 1, 5 і 10 мільйонів доларів. Вартість товару вже не поміщалася на цінниках, наприклад, два пива і пляшка води в ресторані коштували 1,24 мільярда місцевих доларів. У середині року вводяться купюри в 5, 25 і 50 мільярдів, і уряд влаштовує ще одну грошову реформу, прибираючи з нових купюр 10 нулів.

Але й це не допомагає – інфляція крокує по країні семимильними кроками, і вже на початку 2009 року виходять у світ купюри номіналом 10, 20, 50 і 100 трильйонів місцевих доларів. Уряд Зімбабве вводить четвертий зімбабвійський долар, з якого прибрані 12 нулів. Один трильйон старих на цей момент дорівнює одному новому долара.

Проте втрата довіри призводить до практичного скасування зімбабвійського долара на користь іноземної валюти, головним чином долара США, і інфляція трохи сповільнюється. Нинішня заміна місцевої валюти – вже четверта за рахунком протягом останніх 10 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.