blood


У Великобританії почали тестування штучну кров, що складається з вирощених в лабораторії червоних кров’яних клітин. Про це повідомляє The New Scientist.


Кров отримують в лабораторії, вирощуючи кров’яні клітини зі стовбурових. Стовбурові клітини, що виробляють кров, отримані з кісткового мозку добровольців, які пожертвували його заради випробувань. Іншим джерелом стовбурових клітин, що виробляють кров’яні, може також стати кров, взята з пуповини.

Вперше досвід вирощування червоних кров’яних клітини зі стовбурових у великій кількості був проведений в штаті Массачусетс компанією Ocata Therapeutics. Перші переливання подібної крові добровольцям були вироблені в університеті імені П’єра і Марії Кюрі в 2011 році. Однак вченим ще належить вирішити питання виробництва подібної крові в кількостях, достатніх для масових переливань. Так, ученим в Массачусетсі вдалося отримати близько 100 млрд клітин, але для звичайного переливання, як правило, потрібно в 20 разів більше.

Кількість добровільних донорів крові в Англії та Уельсі скоротилося на 40% в 2014 році. Штучна кров може вирішити проблему нестачі донорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.