Kyiv_LGBT_2


Попри заходи безпеки під час «Маршу рівності», що відбувся сьогодні у Києві, на нього потрапили й противники проведення цієї ЛГБТ-акції – без сутичок, поранених та затримань не обійшлось.


Близько 20 чоловіків кидали в учасників маршу петарди та вигукували образливі фрази, що й причинило сутички, у результаті чого троє правоохоронців поранені, а близько 10 нападників затримані. Жоден учасник «Маршу Рівності» не постраждав.

Kyiv_LGBT_4

“ЛГБТ спільноті нема чого святкувати. Це марш рівності, а не парад. Сьогодні ми говоримо про права ЛГБТ, як людини. Наприклад, у трудовому законодавстві постійно стикаємося з проблемами. Якщо дізнаються про орієнтацію, їх звільнюють. Ми не можемо говорити, що маємо стосунки. Одне з найболючіших – це злочини проти лгбт спільноти. Кілька днів тому побили хлопця в Харкові, через те, що він гей. Хіба це не про права людей”, – наголосила одна з організаторок Київ-Прайду Анна Шаригіза, додавши, що Марш рівності у Києві стане лакмусовим папірцем, наскільки здорове суспільство психічно на цей час.

Kyiv_LGBT_1

Учасники пройшли близько 500 метрів по Оболонській набережній та закічили Марш. Міліція наказала учасникам розходитися через двори, тому що іти вперед може бути небезпечно.

У дворах, якими мали розійтися учасники Маршу зібралися молодики із битами. Щоб убезпечити учасників, співробітники МВС продовжили їх супроводжувати.

Kyiv_LGBT_5

Відзначимо, міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд2015» проводиться за підтримки українських і європейських активістів. Його започаткували у 2012 році, тоді проведення акції заблокували радикали. У 2013 році Марш рівності вдалося провести, минулого року організатори скасували захід у зв’язку із заявою столичної міліції про неможливість гарантувати безпеку активістам.

NewsMarket,
Ірина Стельмах / Радіо Свобода,
Громадське ТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.