MH17


Нідерланди ведуть переговори зі своїми союзниками про створення міжнародного трибуналу, який займеться судовим переслідуванням осіб, які несуть відповідальність за знищення пасажирського літака, що летів рейсом MH-17 компанії Malaysia Airlines, збитого над Донецькою областю в середині липня минулого року.


Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на інформовані джерела.

У Нідерландах вважають, що єдиний шанс покарати винних – це створення за підтримки західних держав міжнародного трибуналу за зразком трибуналів ООН. Ці країни зможуть чинити тиск на Росію, щоб та почала співпрацювати зі слідством, а її роль в даному випадку є ключовою.

Для Нідерландів це ще й питання честі, адже дві третини із загального числа загиблих пасажирів і членів екіпажу – всього 298 осіб – громадяни цієї країни.

Наближається річниця трагедії – 17 липня, і на уряд країни чиниться наймогутніший тиск з тим, щоб воін активізував свої дії.

Відзначимо, що Об’єднана команда слідчих (Joint Investigation Team – JIT), створена під егідою прокуратури Нідерландів, що вивчила всі докази, дійшла висновку, що пасажирський “Боїнг” малайзійської авіакомпанії, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над Донбасом – територією, що знаходиться під контролем проросійських сепаратистів – ракетою комплексу “Бук” російського виробництва.

Тим більше, як переконливо довели блогери, лідери ДНР спочатку навіть похвалилися тим, що збили літак, проте потім поспішили стерти всі свої повідомлення з соціальних мереж.

Два джерела в Нідерландах, які пов’язані з прокуратурою і знайомі з деталями переговорів, на умовах анонімності повідомили, що через всю складність і заплутаність, а також політизованості питання прийнято рішення створити міжнародний трибунал за підтримки Ради безпеки ООН. Це буде зроблено, як тільки міжнародна слідча група повністю завершить свою роботу і назве імена безпосередніх підозрюваних.

“Трибунал ООН – це найкращий з усіх варіант, – повідомило одне з джерел. – Ми вважаємо, що найбільша овірність співпраці всіх замішаних країн можлива лише в такому форматі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.