MH17


Німецький приватний детектив Йозеф Реш, який займався з вересня минулого року розслідуванням обставин загибелі рейсу MH17 малайзійських авіаліній в Донецькій області, оголосив 15 червня про завершення розслідування.


За його словами, необхідні докази зібрані та передані замовнику, про який сам Реш знає лише те, що у нього “швейцарський акцент”.

Контакти з замовником, за розповіддю Реша, нагадували сцени з шпигунських детективів: він телефонував в ресторани і залишав повідомлення, а при особистій зустрічі з ним зв’язкові замовника повинні були пред’являти “кодовий предмет” – половину доларової банкноти з його особистим підписом.

Реш отримав обіцяний йому гонорар – 30 мільйонів доларів – і не має наміру ділитися знайденою інформацією з пресою, оскільки пов’язаний підпискою про нерозголошення. Журналістів німецького видання “Капітал”, що спілкувались з ним, Йозеф Реш “обнадіяв” наступною логічною викладкою: відомості напевно скоро будуть опубліковані, так як навряд чи хтось заплатив за них нечувану суму лише для того, щоб тримати в таємниці.

66-річний Реш, який є співробітником детективного агентства Wifka, не був на місці катастрофи лайнера і спочатку не збирався відвідувати Україну. Замість цього агентство опублікувало інформацію про готовність заплатити 30 млн доларів за доказ провини тих, хто відповідальний за авіакатастрофу, і ще 17 млн ​​доларів за інформацію про приховування даних або перешкодах розслідування в тих чи інших країнах.

З лавини листів і дзвінків Реш відбирав варті мінімальної перевірки (менше одного відсотка, за його словами) і зустрічався з можливими інформаторами на німецькій території. Нарешті, через десять місяців роботи, Реш натрапив на людину, що зуміла дати гідні докази відомості про винуватців загибелі майже трьох сотень людей, і звів його зі своїм замовником.

Весь цей час Решу доводилося жити в колосальному напрузі: йому, його родині і колегам погрожували, за ними велося стеження. Реш – відомий у Німеччині фахівець з розплутування складних справ, проте до цього розслідування він спеціалізувався в основному на економічних злочинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.