CHE_1


Чеська республіка полегшила візову процедуру для України, завдяки чому українцям тепер не потрібно вистоювати довгі черги за польською візою Шенген, а можна звертатися за чеської.


Про це повідомляє ДТ, посилаючись на лист завідувача Консульським відділом Павла Пешека.

За умови надання копій попередніх використаних віз (хоча б одна одноразова короткострокова віза, виданої будь-якою країною зони шенген) заявник може подати заяву на багаторазову короткострокову шенгенську візу строком на один рік

, – йдеться в листі.

Також повідомляється, що використана багаторазова віза на один рік дає можливість подати заяву на візу строком на 2 роки, і термін наступної візи вже може становити 5 років.

Отже, виходячи з практики Консульського відділу в Києві при прийнятті рішення про надання багаторазової візи, в більшості таких випадків (до 90%) громадянам надаються мульти візи мінімально строком на 1 рік, і нерідко з більш тривалим терміном до 5 років.

Таку політику проводить також сусідня Словаччина.

Консульства в Києві та Ужгороді набагато частіше, ніж польські, видають п’ятирічні візи громадянам України з позитивною візовою історією. Після першої поїздки в країну, яка видала п’ятирічну візу (Чехію або Словаччину) власник цієї мультивізи може протягом її терміну відвідати всі країни Шенгенської зони, в тому числі і Польщу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.