John-Lasseter


Головний креативний директор Walt Disney Animation і Pixar Animation Джон Лассетер («Історія іграшок 2») розповів на своєму виступі в Академії кінематографічних мистецтв і наук про інновації в кіно.


Витяги з його виступу опублікували Variety.

Лассетер вважає, що кожну інновацію в історії кінематографа (наприклад, звук, колір, повнометражні мультфільми, комп’ютерну графіку) брали холодно. «Люди скажуть:”Це не спрацює”. Але так, це буде працювати, – каже креативний директор. – Вони скажуть так, бо це [новий метод] не той, яким зазвичай користуються».

На думку Лассетера, наступні інновації також не приймуть в кіно, поки вони не доведуть свою корисність для розповіді. Двома важливими елементами зйомок майбутнього він вважає камеру GoPro і iPhone. «Вони дають таку динамічність, яку не можна було отримати раніше, – стверджує він. – Я думаю, нова граматика кіно буде створюватися з цими штуками».

Граматикою кіно називають набір стандартів, які описують знімальний процес. Зокрема, в ній є кадр (аналог літери), план (аналог слова), сцена (аналог пропозиції) і послідовність сцен (аналог абзацу). Творцем цих принципів вважають режисера Девіда Гріффіта. Він також є важливим ідеологом раннього кінематографа і режисером, який перетворив монтаж фільму у творчий процес.’

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.