Cisco_putler


Компанія Cisco змінювала імена російських клієнтів у своїй документації, щоб постачати обладнання Роскосмосу, ФСБ і Міноборони, незважаючи на санкції Європи та США.


Про це повідомляє у своєму розслідуванні авторитетне видання Buzzfeed.

Діючі в даний час санкції США і Євросоюзу забороняють Cisco поставляти велику частину своєї продукції російським силовим структурам, так як вони входять в категорію «товарів подвійного призначення» (можуть використовуватися як у комерційних, так і у військових цілях). Buzzfeed стверджує, що компанія виконувала контракти, використовуючи підставних замовників, причому ініціатором нелегальної співпраці стали саме російські відомства, які зажадали знайти спосіб забезпечити поставки техніки.

Видання вивчило внутрішню документацію Cisco і з’ясувало, що спочатку призначені для Роскосмосу замовлення компанія проводила як операції з Tsenki FGUP (ФДУП «Центр експлуатації об’єктів наземної космічної інфраструктури»). Уряд Нідерландів (через цю країну проходять поставки техніки Cisco в Росію) пропустив це замовлення.

Також Cisco планувала поставити призначену для Міноборони техніку компанії Slavyanka JSC (ВАТ «Слов’янка», житлово-комунальне підрозділ відомства). Цю угоду нідерландська влада не пропустили.

Крім того, багато контрактів з військовими підприємствами були замасковані під угоди з Торгово-промисловою палатою, стверджує Buzzfeed. Скільки саме поставок відбулося, точно не відомо.

У кожному з цих випадків представники Cisco стверджували, що імена були змінені після введення санкцій для більш точної вказівки кінцевого замовника. У компанії не визнали факт поставок в обхід санкцій, але не стали спростовувати справжність документації, яка опинилася в розпорядженні видання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.