Magnetic-levitation


Рекорди швидкості в наш час довго не тримаються, але цей проіснував з грудня 2003 року, коли поїзд на магнітній подушці зумів розвинути 580 км/год. Лише минулого тижня в ході випробувань в префектурі Яманасі новий маглев (потяг на магнітній підвісці) японської компанії JR Central перевищив цю швидкість ще на 10км/год.


Варто пояснити, що фантастична швидкість досягається за рахунок повної відсутності прямого контакту між рейками і потягом, що мчить над ним, «підвішений» в повітрі за рахунок роботи потужних електромагнітів. Новітній поїзд поки що курсує лише між містечками Уенохара і Фуефукі на захід від Токіо. Однак до 2027 року він зв’яже надшвидкісною гілкою японську столицю з найбільшим портом Нагоя.

У компанії JR Central обіцяють, що вже в наступних випробуваннях маглев подолає планку в 600 км/год, хоча в реальному житті швидкість пересування, швидше за все, доведеться штучно обмежити 500 км/год.

Ну а в Китаї тим часом зайняті створенням проекту, що не обмежений нічим. За проектом маглев, що укладений в трубу зі слабким вакумом, зможе досягати швидкості 2900 км/год. Куди там навіть літакам! 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.