Cobra_1


Працівники Національної лабораторії Міністерства енергетики США зробили відео, що показує процес роздруку з допомогою 3D-принтера автомобіля Shelby Cobra – легенди британського та американського автопрому.


Відео триває трохи більше чотирьох хвилин. За цей час можна розглянути процес друку деталей і складання автомобіля. За допомогою 3D-принтера було роздруковано 312 кг деталей – при цьому загальна вага авто не перевищує 625 кг. Для реалізації задуманого використовували потужний принтер BAAM (Big Area Additive Manufacturing). Його особливість у тому, що він дозволяє відносно швидко друкувати великі і одночасно з цим надзвичайно легкі деталі. Створення компонентів авто, а також остаточне складання зайняли приблизно шість тижнів.

Оригінальний Shelby Cobra побудований на базі спортивного авто AC Cobra – одного з найвідоміших автомобілів XX століття. Останній виготовлявся компанією AC Cars з 1961 по 1967 роки. Після банкрутства британської компанії право виробляти двомісний родстер відійшло до американця Керролл Шелбі. Крім популярності у автолюбителів Cobra може похвалитися і довгою спортивною кар’єрою. Це не дивно з урахуванням того, що спорткар зміг розігнатися до 298 км/год і встановив рекорд свого часу серед дорожніх автомобілів.

У 2014 році пройшов ходові випробування перший автомобіль, надрукований на 3D-принтері. Створений за допомогою принтера BAAM двомісний автомобіль Strati розвинув швидкість до 64 км/г. Для виготовлення машини знадобилося менше 50 деталей, в той час як у звичайного авто число комплектуючих може перевищувати 20 тис.

В цілому технологія 3D-друку дозволить значно спростити і здешевити всі процеси в автомобілебудуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.