Mubarak_1


Вранці 13 січня єгипетський суд прийняв прохання про апеляцію екс-президента країни Хосні Мубарака і двох його синів по корупційній справі “про гроші, витрачені на президентський палац”.


Іншими словами, вони звинувачуються у використанні громадських грошей на особисті потреби.

У цій справі Мубарак був засуджений на три роки тюремного ув’язнення, а його сини – Алаа і Гамаль – на чотири. Це єдина причина, по якій вони досі перебувають у в’язниці.

Це означає, що пройде повторне судове засідання, на якому вирішиться доля колишнього єгипетського президента і його дітей. Судячи з усього, він завершиться для них благополучно, і їх скоро випустять на волю, бо більше немає ніяких причин для їх утримання під вартою.

Mubarak_2

Нагадаємо, 29 листопада Хусні Мубарак і його сини були виправдані за всіма пунктами. Їх звинувачували в насильницькому придушенні заворушень 25 січня 2011, що привело до загибелі 239 демонстрантів. Прокуратура вважала, що саме він наказав відкрити вогонь по учасниках антиурядової маніфестації. У разі визнання провини Мубараку загрожувала смертна кара.

Екс-президента також визнали невинним у корупції – поставках Ізраїлю природного газу за заниженими цінами. У минулому адвокати Мубарака неодноразово заявляли, що контракт на поставку в Ізраїль природного газу підписував не він, а його заступник Омар Сулейман, який керував також Службою загальної розвідки.

Єдиним звинуваченням, яке залишається в силі – це підозра у використанні громадських грошей. Якщо судовий вердикт буде переглянутий, висока ймовірність швидкого виходу на свободу засуджених.

Mubarak_3

Нагадаємо, колишній президент подав у відставку 11 лютого 2011 року в результаті революції в Єгипті, передавши владу Вищій раді Збройних сил.

У квітні він був узятий під варту і відданий суду, а 2 червня 2012 року – засуджений до довічного ув’язнення. 21 серпня 2013 його звільнили з-під варти.

21 травня 2014 Хосні Мубарак був визнаний винним у корупції і засуджений до 3 років тюремного ув’язнення в колонії суворого режиму, а також грошового штрафу.

5 грудня 2014 єгипетські ЗМІ повідомили про погіршення стану здоров’я колишнього президента країни Хосні Мубарака після того, як він зламав шийку стегна. З тих пір у нього розвинулася сильна слабкість, сповільнилося кровообіг, так що лікарі підключили його до апарату штучного дихання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.