oil_2


Нинішній обвал цін на нафту – найгірший з часів краху фінансової системи у 2008 році. Він загрожує не менш серйозними наслідками на валютних ринках, ніж 30 років тому, коли обвал валюти привів до боргової кризи Мексики і розпаду Радянського Союзу, йдеться в редакційній колонці Bloomberg.


Як нагадує Bloomberg, за 2014 рік ціни на нафту впали на 37%.

Найбільший виробник нафти, Росія, не може більше розраховувати на колишні доходи від експорту нафти для підтримки економіки, ослаблій від дії санкцій. Від вирішення країн ОПЕК не знижувати рівень видобутку нафти також страждають попавші під санкції Заходу Іран, Нігерія і Венесуела.

“Це велике потрясіння для Каракаса, Тегерана і Абужди”, – стверджує віце-голова консалтингової компанії Englewood Деніел Єргін.

За його словами, у зв’язку з обвалом цін на нафту світову економіку чекає ще більша невизначеність.

Більшості країн – учасниць ОПЕК потрібні ціни на нафту значно перевищують 100 дол. за барель, щоб залатати дірки в бюджеті, стверджує провідний дослідник Chatham House Пол Стівенс. Якщо вони почнуть урізати свої витрати, почнуться проблеми, зазначає він.

“Зараз ми спостерігаємо шоковий ефект від рішення ОПЕК, це триватиме ще кілька тижнів, після чого стане зрозуміло, до якого рівня в дійсності впали ціни на нафту”, – говорить Єргін. Зараз влади різних країн намагаються обчислити новий ціновий коридор нафти.

Ціни можуть падати до тих пір, поки покривають витрати на видобуток нафти. За словами Стівенса, видобуток сланцевої нафти буде окупатися навіть при ціні нижче 40 дол. за барель.

Росія здається найбільш вразливою країною від падіння цін на нафту, вважає провідний аналітик Danske Banke Аллан он Мехрен.

“Великий спад цін на нафту у 1997-1998 роках був одним із чинників, які призвели до дефолту в Росії в серпні 1998 року”, – нагадує він.

Нафта і газ становлять 68% експорту Росії і 50% федерального бюджету, зазначає видання. За рік Росія вже втратила майже 90 млрд дол. валютних запасів, що становить 4,5% економіки країни. З червня курс рубля до долара впав на 31%. Ціна на нафту марки Brent досягла рекордно низького значення з часів фінансової кризи 2008 року, коли вона коштувала близько 36 дол. за барель.

Нагадаємо, сьогодні нафта Brent вперше за п’ять років впала нижче 68 дол. за барель.

Джерело РБК Україна

Казарка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.