AIDS_1


За даними ООН, торік у світі від хвороб, пов’язаних зі СНІДом, померли 1,5 млн осіб, а кількість тих, хто заразився вірусом, сягнула 2,1 млн, з них 240 тисяч — діти.


За даними UNAIDS, зараз близько 35 мільйонів людей живуть з ВІЛ, з них 25 мільйонів в Африці. З часу відкриття інфекції близько 78 мільйонів громадян різних країн світу стали ВІЛ-інфікованими. Половина з них померла.

Щодо ситуації в нашій державі, то за оцінками міжнародних організацій, Україна має найгострішу епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІД у Європі та серед країн СНД.

Так, в Україні з моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції (1987 рік) за станом на 1 січня 2013 року зареєстровано 223 тис. 530 випадків ВІЛ-інфікованих (з них 36 тис. 830 дітей до 14 років), у тому числі 56 тис. 382 людини із захворюванням на СНІД, в тому числі 1224 дитини до 14 років.

Кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під наглядом у закладах охорони здоров’я, становить понад 129 тис. осіб, показник поширеності ВІЛ-інфекції – 283,6 людини на 100 тис. населення, у більш ніж 24 тис. ВІЛ-інфікованих осіб хвороба досягла кінцевої стадії – СНІДу.

Нагадаємо, Організація об’єднаних націй (ООН) стурбована припиненням лікування в Україні понад 70 тисяч пацієнтів, хворих на ВІЛ та туберкульоз, а також відзначила значне скорочення економічних і соціальних прав людей.

Довідка:


ВІЛ (англ. Human Immunodeficiency Virus, HIV) — вірус імунодефіциту людини, що призводить до захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД. ВІЛ схильний до стрімких мутацій. Передається через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження, яка містить ВІЛ, як то кров, сперма, піхвові виділення, передсемінна рідина і грудне молоко. В ході ВІЛ-інфекції в однієї і тієї ж людини формуються все нові штами (різновиди) вірусу, що є мутантами, абсолютно різні за швидкістю відтворення і здатні ініціювати і вбивати ті або інші типи клітин.

ВІЛ-інфекція – захворювання, яке ослаблює імунітет людини – вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками розповсюдження ВІЛ серед молоді є вживання ін’єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Тим часом лише кожен четвертий ВІЛ-позитивний мешканець України здав тест на ВІЛ і знає про свій ВІЛ-позитивний статус.

За матеріалами Euronews, Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.