Snouden_1


З нагоди заходу, організованого в Парижі правозахисною організацією Amnesty International в Міжнародний день прав людини, за підтримки Le Monde, Mediapart et d’Arte, Едвард Сноуден провів 10 грудня свою першу прес-конференцію у Франції. Вона проходила по прямому відеозв’язку з Росії, де Сноуден знайшов притулок з літа 2013 року, пише видання Le Monde.


Колишній співробітник АНБ розповів про масштаби стеження розвідувальних служб західних країн. За словами Сноудена публікація інформації, переданої ним міжнародним ЗМІ, дозволила громадській думці усвідомити необхідність забезпечення безпеки повідомлень, переданих через комп’ютери і смартфони.

“Я можу сказати, що в багатьох західних країнах ситуація погіршилася. Але варто відзначити і наявність критики. В майбутньому десятилітті буде багато критики цієї системи”, – вважає Сноуден. “Коли почалася реалізація програм зі стеження, наша демократія перестала діяти. – Сказав він. – Я не хотів змінити світ чи політику мого уряду, я лише хотів, щоб існувала демократія. Але нічого не поміняється ні за місяць, ні за рік”.

Відповідаючи на питання про існування стеження у Франції, колишній співробітник АНБ сказав: “У мене немає доступу до секретної інформації. Я все знищив, за винятком того, що передав журналістам. Тепер свою роль має відіграти преса. Але масові стеження мають місце в усіх країнах, у яких є кошти утримувати розвідслужби. Були доповіді про те, що Orange (підрозділ France Télécom, один з провідних світових телекомунікаційних та стільникових операторів. – Прим. ред.) передавав відомості DGSE, Генеральному директорату зовнішньої безпеки. Хіба це правильно? Хіба це морально – порушувати права населення? Відповіді на це питання у Франції ніхто не давав”.

Говорячи про доповідь по незаконних методах допиту, що використовувалися співробітниками ЦРУ, Сноуден, зокрема, сказав: “Офіцери ЦРУ знали, що це погано, але громадськість не була в курсі того, що відбувається. Якщо програми і були зупинені, то тому, що про них розповіли газети”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.