Mars_organic_1


Марсохід Curiosity виявив відразу два джерела органічних молекул на поверхні Марса.


Крім короткочасного збільшення частки метану в атмосфері, апарат зафіксував наявність вуглецевих сполук у порошкоподібному зразку, що залишився від буріння марсіанської скелі.

Перше відкриття дозволив зробити інструмент SAM на борту марсохода. За 20 місяців він 12 разів виміряв склад марсіанської атмосфери. У двох випадках – в кінці 2013 року і початку 2014 – Curiosity вдалося виявити десятикратне збільшення середньої частки метану.

Цей сплеск, на думку членів наукової команди марсохода, свідчить про виявлення локального джерела метану. Чи має він біологічне, або небіологічне походження, вченим сказати важко – потрібно більше даних.

Друге відкриття, зроблене за допомогою буріння скелі Камберленд, схвилювало дослідників ще сильніше – вперше в зразку прямо з поверхні Червоної планети вдалося виявити наявність органічних сполук.

На те, щоб дізнатися, чи дійсно це марсіанська органіка, а не земна, випадково занесена з Землі разом з марсоходом, вченим знадобилися місяці кропіткої роботи. В результаті було отримано однозначний результат – органіка має марсіанське походження.

Чи свідчить знахідка про те, що на Марсі була або є життя, говорити рано, вважають вчені, роблячи акцент на необхідності подальших досліджень.

Це відкриття досить багатообіцяюче. Органіка важлива, так як в ході аналізу дозволяє нам зрозуміти, яким чином вона сформувалася і збереглася до наших днів. Також це може багато розповісти про сприятливість кратера Гейла для існування органічних сполук в минулому. Тепер наше завдання – це знайти інші подібні зразки поблизу, які містять деякі відмінні або навіть більш багаті органічні матеріали.

– Роджер Саммонс (Roger Summons), Массачусетський технологічний інститут

Джерело Naked Science

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.