Hontareva_1


Національний банк не відповідає за курс гривні до долара чи євро, а у 2015 році інфляція може сягнути 17-18%. Про це заявила глава Нацбанку Валерія Гонтарєва на брифінгу.


«Інфляція в 2015 році може скласти 17-18% через зростання тарифів», – сказала вона.

Нагадаємо, що інфляція в січні-листопаді 2014 року склала 21,2%. Проект держбюджету на 2015 рік побудований на песимістичному сценарії, який передбачає уповільнення спаду ВВП з 7% в поточному році до 4,3% при уповільненні інфляції з 25,3% до 13,1%, тоді як за оптимістичним варіантом економіка наступного року може втратити тільки 2% при інфляції 11,2%.

Гонтарєва пояснила високу інфляцію 2014 року значним рівнем імпортної залежності української економіки, що призвело до зростання цін в умовах дворазової девальвації національної валюти.

Падіння рубля негативно впливає на українську економіку, тому що частка Росії в зовнішньоторговельному балансі країни залишається дуже значною, заявила глава НБУ.

«Як людина, я дуже тішуся з того, що відбувається з російським рублем. Але як главу Нацбанку мене це не може радувати, оскільки Росія залишається нашим важливим торговим партнером», – зазначила вона.

За матеріалам Громадське ТБ, 5 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.