E-ELT_1


На засіданні Ради Європейської південної обсерваторії (ESO) було прийнято рішення розпочати на території Чилі будівництво телескопа, який стане найбільшим у світі – Європейського надзвичайно великого телескопа, або E-ELT.


E-ELT буде побудований на горі Серро Армазонес в пустелі Атакама, в 20 км від комплексу іншого великого телескопа – ELT, або Дуже великого телескопа.

Діаметр головного дзеркала E-ELT складе 39 метрів. До кінця першої фази будівництва, контракти на фінансування якої представники країн-учасниць ESO підпишуть у 2015 році, буде готовий сам телескоп і його несуча конструкція. Друга фаза охопить лише 10% загальної вартості і полягатиме в удосконаленні телескопа, на кшталт створення системи адаптивної оптики і запасних сегментів головного дзеркала.

Введення в дію такого великого телескопа дозволить отримувати зображення астрономічних об’єктів у безпрецедентному дозволі, що забезпечить величезну наукову цінність проекту. E-ELT займеться вивченням екзопланет, далеких галактик і раннього Всесвіту в оптичному і інфрачервоному діапазонах.

Рішення Ради означає, що тепер будівництво телескопа можна починати, і що затверджено виділення коштів на основні роботи. У Чилі на вершині гори Армазонес вже далеко просунулися роботи з підготовки будівельного майданчика. Наступні кілька років повинні бути дуже хвилюючими.

– Тім де Зеу (Tim de Zeeuw), Генеральний директор ESO

Джерело Naked Science

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.