oil_1


У Євросоюзі виявили невдоволення політикою Москви, що знизила експортні мита на нафту, експортовану в Китай, повідомляють. На думку ЄС, це ставить Європу в гірші умови порівняно з Китаєм і є прямим порушенням правил СОТ.


На даний момент ЄС не направляв офіційної скарги до СОТ.

Пільгова ставка експортного мита для поставок в Китай нафти з кількох родовищ Східного Сибіру, Північного Каспію і з “Прирозломного” була введена в грудні 2011 року, таким чином, планувалося стимулювати видобуток.

Як повідомляють джерела у Reuters: “У європейської сторони дійсно були такі зауваження, але претензіями їх назвати складно, раніше вони жодного разу не звучали в публічному просторі. Різниця в митах може стати предметом судового розгляду в організації”. Видання також наводить думку співробітника СОТ, який підтвердив, що різні умови угод можуть вважатися дискримінацією.

Росія пояснює розходження в митах різницею в якісних показниках нафти, що видобувається на різних родовищах. В ЄС дотримуються іншого трактування, визначаючи всю нафту як єдиний вид продукції, пропонуючи Москві замінити експортні мита податком на видобуток.

Відзначимо, що в Росії також пред’являють претензії до країн Євросоюзу, заявляючи, що введення економічних санкцій є прямим порушенням правил СОТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.