isteryka_1


Істерики у дітей – це річ вкрай неприємна і часом часта. Що ж штовхає дитину на істерику, і як дорослий може допомогти малюкові в цій ситуації?


Як правило, істерики властиві дітям віком від 1 до 3 років. Якщо розглядати істерію з точки зору медицини, то це явище можна назвати психічним розладом. Однак, найчастіше, до дітей це відношення ніякого не має. Зазвичай маленькі діти через істерику виражають свої бурхливі емоції. Як правило, причиною дитячої істерики стає невиправдане очікування, наприклад, не купили морозиво. Реакція дитини розвивається дуже стрімко, що дорослі навіть не встигають відстежити причинно-наслідкові зв’язки. Багато батьків губляться в подиві, як же впоратися з такою неприємною істерикою – чи то проігнорувати, чи то спробувати заспокоїти, чи то задати прочухана.

Сімейні психологи радить ні в якому разі не бити дитину. Звичайно, такі дії можуть на деякий час заспокоїти дитину і підпорядкувати її вам, але у дитини може виробитися образа і недовіра до дорослих.

Читайте також: 5 причин катастрофічної ситуації в сучасному вихованні дітей

На дитячу істерику вкрай важливо навчитися реагувати правильно. Справа навіть не в тому, що вона викликає дискомфортні відчуття у дорослих, а в тому, що у дитини можуть виробитися невірні поведінкові моделі для досягнення бажаного результату. Істерична модель поведінки може вкрай зашкодити юнакові чи дівчині в дорослому житті – ускладнити спілкування з колегами, протилежною статтю і т.д. В деяких випадках може навіть знадобитися психологічна корекція.

Отже, кілька дієвих порад, як заспокоїти дитину і зробити все для того, щоб вона не змогла маніпулювати дорослими за допомогою подібної поведінки.

  • Якщо батько зауважує, що у дитини незабаром почнеться істерика, наприклад, через не куплену шоколадки, то потрібно, якомога швидше переключити її увагу на щось інше.
  • Якщо істерики повторюються в людних місцях, значить, потрібно її ізолювати. Наприклад, якщо дитина почала істерику в автобусі, то можна вийти на найближчій зупинці і почекати, поки вона не заспокоїться. Чим менше глядачів буде залучено в спектакль дитини, тим швидше вона заспокоїться. Крім того, відсутність глядачів – це запорука того, що дитина не буде працювати на публіку і у неї не виробиться звичка випрошувати щось через істерики.
  • Якщо істерика триває занадто довго, то може дитина вже і сама хоче заспокоїтися, та тільки не знає, як це зробити. В цьому випадку, батькам потрібно взяти її на руки і допомогти заспокоїтися, поговорити, сказати ласкаві слова, відвернути увагу від проблеми. А якщо дитина заспокоїться, то ні в якому разі не можна дитині нагадувати про істерику і вже тим більше про об’єкт її страждань.
  • Психологи також рекомендують припиняти істерику дитини словами любові. Незважаючи на те, що цей метод не у всіх випадках буде дієвим, він все-таки дасть дитині зрозуміти, що він багато що означає для батьків, і вони її люблять.

Звичайно, істерику краще попередити, ніж потім зупинити. Але, на жаль, не у всіх батьків вистачає терпіння. Головне в процесі виховання – навчитися не піддаватися дитячому «хочу» з приводу і без. Батьки повинні твердо дотримуватися тієї тактики, яку почали. В іншому випадку, це може увійти в негарну звичку, і дитина буде за допомогою істерик випрошувати все, що їй потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.