canabis_1


Учені з США поставили перед собою завдання вивчити те, який вплив на головний мозок має довгострокове вживання марихуани


Використовуючи магнітно-резонансну томографію (МРТ), вчені проаналізували роботу мозку в 48 дорослих людей, що вживають канабіс (причому вони курили марихуану в середньому три рази на день). Участь в експерименті також взяли 62 особи, що ніколи не курили марихуану.

Завданням тестів було визначити IQ (коефіцієнт інтелекту). У любителів канабісу інтелектуальні показники були нижчими, але це не було пов’язано з аномаліями розвитку головного мозку.

Ті, хто вживав наркотик на постійній основі, мали зменшений обсяг орбітофронтальної кори. Ця область мозку відповідає за контроль імпульсів, підтримання психологічної установки, а також спостереження за поведінкою і вироблення соціально прийнятної поведінки. Особливо вразливим до впливу наркотику виявилося сіра речовина орбітофронтальної кори.

З іншого боку, після початку вживання наркотику зростає кількість структурних і функціональних взаємозв’язків в головному мозку. Їх число знижується після 6-8 років вживання марихуани, але навіть у такому випадку, кількість зв’язків між різними ділянками мозку курців перевищує аналогічні показники здорової людини.

Таким чином, зниження інтелектуальних здібностей любителів марихуани не має принципового характеру. Зіткнувшись із збитком, який нанесла марихуана, організм намагається наростити число зв’язків в головному мозку, компенсувавши негативні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.