3D-принтери при друку пластикових моделей виділяють в повітря велику кількість ультрадисперсних частинок. До таких результатів прийшли вчені Іллінойського технологічного університету в Чикаго
Свої дослідження вони опублікували в журналі Atmostpheric Environment.
За свідченнями дослідників, тільки при відносно низькій температурі 3D-принтер під час друку на полілактид виділяє близько 20 мільярдів шкідливих частинок в хвилину. А якщо використовуються інші матеріали і при вищій температурі, то за одну хвилину в повітря випаровується вже 200 млн отруйних частинок.
Вчені порівняли шкоду від роботи 3D-принтера з курінням в приміщенні або з знаходженням у газовій або електроплити в закритому просторі.
На їх думку, важкі частки будуть осідати в легенях і дихальних шляхах, проникати через ніс у мозок і накопичуватися там. З часом це може привести до астми, інсульту, зупинці серця і навіть смерті.
Щоб уберегтися від таких наслідків, фахівці рекомендують роботодавцям встановлювати таку апаратуру в провітрюваному приміщенні та надавати своїм працівникам захисний одяг і респіратори.