vykhovannya_ditey_1


Няня з 20-річним досвідом роботи на практиці визначила найбільш вразливі місця сучасного виховання


Ні для кого не секрет, що сучасне виховання переживає не найкращі часи. Але що з цим робити? Спочатку варто визначити основні проблеми, які лежать в основі цього катастрофічного стану. Няня з 20-річним досвідом роботи на практиці визначила найбільш вразливі місця сучасного виховання. Ось результати її спостереження:

Я по життю оптиміст і схильна вірити в те, все що не робиться – все на краще, навіть, якщо все явно йде не до добра. І кожен, хто мене знає, скаже, що мені зовсім не властиво драматизувати. Ось чому, якщо я говорю, що сучасне виховання знаходиться в величезній дірі – це вже мало не катастрофа. Я працюю з дітьми та їх батьками більше 20 років, і те, що я побачила за останні роки, вже дуже мене тривожить.

Тут представлені 5 найсерйозніших проблем сучасного виховання:

1. Ми боїмося наших дітей

Я провела одне дуже просте спостереження. Під час сніданку мама наливає дитині молоко, але малюк їй заявляє, що хоче пити з рожевої чашки, а не синьою. Налякана матуся відразу ж зривається, поки її чадо не влаштувало істерику, і хаотично шукає рожеву чашку, хоча молоко вже було налито в синю. Питається, матусі, чого ж ви так боїтеся? Хто тут головний? Нехай навіть твоя дитина влаштує істерику – не звертайте уваги, вийдіть в іншу кімнату. Не створюйте собі зайвих проблем, догоджаючи примхам малюка. Можливо, якби ти так і не дала йому рожеву чашку, він би виніс з цього хоч якийсь урок.

2. Зниження планки

Коли дитина погано себе веде на людях чи вдома, батьки зазвичай знизують плечима і кажуть: «Ну це ж діти …» Я запевняю тебе, не всі діти поводяться так. Вони здатні на значно більше, ніж ти від них очікуєш. Ти не ведеш дитину на обід в ресторан, тому що переживаєш за погану поведінку на людях? Нісенітниця! Ти думаєш, що поки ти його не попросиш, малюк не зможе прибрати за собою зі столу? Ще більша нісенітниця! Єдина причина, по якій вони себе так ведуть, це просто-напросто те, що ти їм не показав, як потрібно правильно поводитися, ти від них очікуєш зовсім іншої поведінки. Підніми планку у вихованні та побачиш, поведінка твоєї дитини зміниться.

3. Втрата контролю у вихованні

Раніше вважалося, що вчителі та батьки мають необмежені можливості у вихованні дитини. Передбачалося, що діти скрізь поводяться так, як і під ретельним наглядом батьків. Основна мета виховання була – виростити старанних і правильних хлопчиків та дівчаток. Зараз же, батьки обурюються, коли хтось сторонній намагається виправити поведінку їхньої дитини. Вони бажають, щоб дитина від народження була ідеальною, вони ні в яку не хочуть сприймати зауважень від вчителів і будь-кого іншого. Батькам просто легше підтримувати ілюзорний ідеал, адже, якщо щось з твоєю дитиною не так, сторонні скажуть, що у всьому винен ти, бо неправильно виховував. Батьки моторошно бояться чужої оцінки. Візьмемо приклад: якщо дитина влаштовує істерику, погляди перехожих одразу ж звертаються на маму, яка допустила таке. Можливо, ця жінка просто-напросто не стала потикати черговій примсі свого малюка. В такому разі її варто було б навіть похвалити.

4. Вибір найкоротшого шляху

Сучасні мами ледь встигають впоратися з усіма речами одночасно. Доводиться використовувати кошти, які значно економлять твій час. Не встигаєш приготувати повноцінний обід для дитини, а вона голода? Розігрій бутерброд в мікрохвильовій. Немає часу, щоб погратися з малюком? Нехай він пограє на планшеті. Згодна, іноді без цих чарівних засобів не обійтися. Але коли ти купуєш дитині айфон, бо вона не гірша когось у своєму класі або просто, щоб її розважити, це ні до чого доброго не приведе. Діти повинні вчитися самі себе розважати. Їжа не завжди повинна готуватися за допомогою мікрохвильової печі за мить. Діти повинні вчитися терпінню. Якщо дитина впала, не варто відразу бігти їй на допомогу. Нехай вона навчиться вставати самостійно. Легкі шляхи дуже зручні та іноді навіть корисні, але для власного ж блага і для блага дитини час від часу в певній ситуації потрібно почекати або докласти трохи зусиль.

5. Батьки ставлять потреби дітей вище своїх

Безсумнівно, в цьому немає нічого поганого, хто ще потурбується про твого малюка? Але іноді такі потурання доходять до крайнощів. Так часто я бачу мам, які пізно вночі встають з ліжка знову і знову, щоб виконати чергову забаганку своєї дитини. Чи тата, які кидають все і хаотично шукають, де купити води, бо його дочка дуже хоче пити і не може більше терпіти ні хвилини. Немає нічого поганого в тому, щоб піднести дитині вночі шклянку води. Немає нічого поганого в тому, що тато купить донечці попити, коли вони дорогою додому зайдуть у найближчий продуктовий магазин, але потрібно трохи почекати. Немає нічого поганого у використанні слів «Ні» або «Трохи пізніше». Ці чарівні слова дисциплінують ваше чадо.

Я боюся, що якщо ми не почнемо виправляти всі ці помилки найближчим часом, наші діти виростуть егоїстичними, нетерплячими і дуже грубими людьми. Ні, це не буде їх помилка – це буде наша помилка. Адже ми ніколи не вчили їх іншій поведінці, ми ніколи не очікували від них чогось більшого.

Це дуже важливі слова. Варто прислухатися до цього одкровення і негайно вжити серйозних заходів. Розкажи про ці спостереженнях знайомим батькам, вчителям і вихователям.

Emma Jenner, 5 Reasons Modern-Day Parenting Is in Crisis, According to a British Nanny

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.