donuts_1

Сім головних кроків у боротьбі із залежністю від солодкого. Все про те, як навчитися контролювати свою тягу до цукру і ставитися до нього байдуже.

1. Відмова від солодкого – це процес

Перш за все приготуйтеся до того, що відмова від солодкого – це процес, а не момент часу. Налаштуйте себе на те, що вам знадобиться приблизно місяць, щоб навчитися спокійно жити без цукру, дозволяючи собі при цьому солодощі час від часу і не зриваючись на переїдання.

Пам’ятайте про те, що цукор в прямому сенсі викликає залежність – як фізичну, так і емоційну. Однак хорошою новиною є те, що коріння цієї залежності лежить на поверхні та його не так складно «викорчувати» (порівняно з алкоголем і нікотином).

2. Виключіть прямі джерела цукру

Першою сходинкою відмови від солодкого стане виключення з раціону продуктів, що містять цукор в чистому вигляді – джемів, газованих напоїв, пакетованих соків, шоколаду та солодощів. Пам’ятайте і про те, що навіть «спортивний» PowerAde містить багато цукру.

При цьому свіжі фрукти і джерела швидких вуглеводів (наприклад, картопля) з раціону виключати не потрібно – важливо не плутати обмеження цукру і безвуглеводну дієту. Виключення з раціону цукру в чистому вигляді – це питання здоров’я, але не втрати ваги.

3. Боріться з залежністю

Якщо в перші дні відмови від цукру здаватиметься, що вам шалено хочеться з’їсти що-небудь солодке і всі ваші думки виключно про це, прийміть гарячий душ або здійсніть невелику прогулянку. Ідеальним рішенням буде 20-хвилинна пробіжка.

В ці моменти вами керує фізична залежність, тому особливо важливо навчити своє тіло працювати й без легкодоступної енергії (якою і є цукор). Пробіжка або інша кардіо тренування на порожній шлунок – кращий спосіб цього досягти.

4. Відмовтеся від цукрозамінників

Фруктоза, яку довгий час називали дієтичної заміною цукру, виявилася ще більш шкідливою – по суті, організм конвертує її енергію відразу в жирові відкладення. Користь стевії та інших «натуральних» підсолоджувачів також знаходиться під великим питанням.

Крім цього не забувайте про те, що ви протистоїте залежності від хімічної речовини – не потрібно зайвий раз нагадувати своєму організму надмірно солодким смаком про те, що таке цукор. В крайньому випадку – краще випити кави з цукром, але не з цукрозамінників.

5. Приберіть солодке з поля видимості

Важливим кроком стане ревізія домашніх запасів на предмет вмісту цукру. Привчіть себе не купувати солодке «про запас» і не тримати цукор в чистому вигляді. Якщо ви не можете пити чай без цукру, пийте його з крапелькою меду. Кава – з молоком.

Замініть торти та інші десерти на фрукти, відмовтеся від солодких сухих сніданків на користь свіжовичавлених фруктових та овочевих соків, мінімізуйте кількість напівфабрикатів і промислово приготовленої їжі. Дотримуйтесь 7 основних правил здорового харчування.

6. Навчіться бачити прихований цукор

Останньою щаблем стане відмова від продуктів харчування, що містять в собі «прихований цукор» – тобто тих продуктів, про зміст цукру в яких ви й не здогадувалися. Насамперед це різні соуси, а також багато напівфабрикатів та продуктів швидкого харчування.

Привчіть себе вивчати склад продукту на упаковці, а також знайте синоніми, якими виробник може позначати родинні цукру речовини: фруктоза, сироп фруктози, глюкозний сироп, глюкоза, мальтодексин, декстроза, сукроза, нектар агави і так далі.

7. Змініть ставлення до солодкого

Оскільки практично неможливо повністю відмовитися від продуктів, що містять цукор або прості вуглеводи, важливо навчитися ставитися до їх вживання максимально спокійно. Не дивіться на подібні продукти, як на заохочення, дивіться на них як на «помірковану отруту».

Якщо ви з’їсте один апельсин або вип’єте чашку кави з цукром – нічого смертельно страшного з вами не трапиться, однак з’їдати шоколад плитками – це дещо інше. Пам’ятайте про те, що шкідливий не сам цукор, а шкідливе його надмірне вживання.

Джерело FitSeven

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.