rak_1

Премія Idéprisen-2014 здобули онкологи з Клініки радіології при Університеті Осло. На думку фахівців, відкриття відчутно спростить лікування ракових захворювань.

Новий метод лікування раку заснований на імунотерапії. Він абсолютно нешкідливий для здорових клітин, а пацієнт значно легше переносить лікування, ніж у випадку використання інших методів.

Імунотерапія входить в число найбільш перспективних методів боротьби з раковими захворюваннями. Концепція вибудувана навколо використання власних клітин організму, що робить метод нешкідливим для пацієнта. Справа в тому, що такі поширені способи лікування, як хіміотерапія або радіотерапія наносять шкоди здоровим клітинам.

Для імунотерапії використовуються Т-лімфоцити, які потрібно отримати із крові пацієнта. Потім вони проходять свого роду «модифікацію» і набувають здатність атакувати той чи інший тип раку. Проте вся ця процедура робила імунотерапію досить довгим і витратним методом лікування.

Норвезькі вчені запропонували використовувати розроблені ними універсальні Т-лімфоцити. Вони підходять для будь-яких пацієнтів і можуть боротися з різними типами ракових захворювань. Відкриття не тільки зробить лікування більш дешевим, але також ще і прискорить його.


Національну премію Idéprisen-2014 присуджують щороку за найбільш знакові інноваційні розробки. Нагорода становить 100 тис. Крон (приблизно 15 тис. дол). Його вручає компанія Inven2, яка займається комерціалізацією наукової діяльності.


На даний момент метод проходить етап тестування, і перші його результати дають підстави говорити про успіх: в результаті проведеного в лабораторії досвіду ракові клітини були переможені. На думку вчених, завершення випробувань можна очікувати через строк від двох до п’яти років. Після цього новий метод може знайти широке застосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.