kinoteatr_Zhovten_1

У Києві на Подолі згорів один з найстаріших міських кінотеатрів “Жовтень”.

Одна з версій події – підпал, повідомляють в Головному управлінні Держслужби України з надзвичайних ситуацій в столиці України.

Пожежа почалася в 21.45 вечора. Пожежні виявили три вогнища загоряння, загальна площа пожежі склала 300 квадратних метрів. В гасінні взяли участь двадцять дві одиниці техніки.

Адміністрація кінотеатру «Жовтень» знехтувала нормами безпеки, всі запасні виходи були зачинені. Про це повідомив свідок пожежі Євген Зельман.

«Пожежа була локальна, її спочатку можна було загасити вогнегасником – палало чотири крісла, проте вогнегасники не працювали (…) Люди одразу не зрозуміли, що відбувається – вони вважали, що це частина фільму», – розповів він.

При цьому ніхто з адміністрації не зголосився ані увімкнути тривожну сирену, ані якось в інший спосіб повідомити глядачів про небезпеку, зазначив очевидець. Всі запасні виходи були зачинені.

Він стверджує, що причиною загоряння був саме підпал.

«Це була якась палка, яка горіла рожевим полум’ям, вона пролетіла в нас над головами», – розповів Зельман.

За його словами, перша думка в людей була – що це якась гомофобна акція, вони боялися, що ще щось може статися, тому не поспішали гасити пожежу, а намагалися якомога швидше вийти з будівлі.

Поки що говорять про дві версії інциденту в «Жовтні» – спланована акція якоїсь із праворадикальних організацій, яка виступає проти ЛГБТ-спільноти, та умисний підпал з метою знищити кінотеатр і прибрати до рук будівлю в центрі Подолу для комерційних цілей. Також є думка, що перше стало лише приводом для другого.

Нагадаємо, що проблеми в найстарішого кінотеатру Києва почалися ще 4 грудня 2013 року, коли було подано позов про виселення його з приміщення на Подолі. Проте, тоді КМДА пообіцяла ухвалити з кінотеатром новий договір оренди.

За матеріалами Громадське ТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.