arseniy_gaz_1

Підписання протоколу щодо постачання газу можливе тільки на рівні Україна-ЄС- Росія, – про це сьогодні 30 жовтня заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Далі пряма мова:

До п’ятої ранку разом з Президентом вели перемовини з Жозе Мануелем Баррозу і з нашою делегацією, яка зараз знаходиться в Брюсселі, з приводу газових домовленостей.

Зараз необхідно розпочинати додаткову закачку газу в сховища, щоб пройти пікові зимові навантаження. Українці мають знати, на яких умовах ми спільно з Євросоюзом забезпечимо постачання природного газу в Україну: як від східних сусідів, так і реверсом від наших європейських друзів.

Наша позиція полягає в наступному. Підписання протоколу можливе тільки на тристоронньому рівні: Європейський Союз, Україна і третя сторона – Росія.
Зараз ми дійшли до позиції, що ціна буде визначатися за формулою, яка зафіксована в контракті. За цією формулою ціна газу залежить від вартості нафти, яка зараз суттєво подешевшала. Це означає, що в останньому кварталі цього року ціна на газ буде 378 доларів за тисячу кубометрів, а в першому кварталі наступному року – 365 доларів.

«Газпром» також відмовляється від несправедливого принципу «бери – або плати». Крім того, «Газпром» буде здійснювати оплату за транзит газу на рахунки «Нафтогазу».

Якщо Росія порушить порядок ціноутворення і знову буде намагатися поставити ціну в 500 доларів, то ми досягли згоди, що Європейська комісія буде виступати гарантом виконання зобов’язань Москвою. В тому числі і через механізм компенсації підвищення ціни, якщо така ціна не буде відповідати тристоронньому протоколу, підписаному між Європейським Союзом, Україною і Росією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.