alkohol_1

Зловживання алкогольними напоями в молодому віці збільшує ризик розвитку гіпертонії у молодих чоловіків. До такого висновку прийшли дослідники з Дитячого госпіталю в Бостоні.

Американські вчені виявили ще одну небезпеку зловживання алкогольними напоями в молодому віці. Виявляється, подібне захоплення помітно збільшує ймовірність розвитку підвищеного артеріального тиску у чоловіків. А ось помірне вживання алкоголю серед жінок в тому ж самому віковому періоді, навпаки, знижує ймовірність розвитку гіпертонії, як з’ясували дослідники.

Науці вже давно було відомо, що алкоголь може підвищити артеріальний тиск, але в розпорядженні вчених було мало інформації, що стосується зв’язку підліткового пияцтва та гіпертонії. Американські дослідники спостерігали протягом двох років за 8605 підлітками обох статей. Вони з’ясували, що молоді люди, які регулярно вживають спиртні напої приблизно в 1,7 рази частіше стикаються з гіпертонією. А ось після вступу в доросле життя у чоловіків не було істотного зв’язку між зловживанням алкоголю і підвищеним тиском, так що ця небезпека актуальна тільки в молоді роки.

Цікаво, що у дівчаток-підлітків взагалі не виявилося жодного зв’язку між вживанням спиртних напоїв та підвищеним артеріальним тиском. Правда, помірне вживання спиртного серед молодих жінок допомагало їм суттєво знизити ймовірність гіпертонії, як показало те ж дослідження. Відзначимо, що за визнанням лікарів, з кожним роком гіпертонія трапляється все частіше, і її жертвами опиняються люди за 40, і навіть за 30, що безумовно сумна тенденція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.