sc_1

Про це заявила Марі Поль Кіні (Marie Paule Kieny), яка займає пост помічника генсека Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з питань інновацій і систем охорони здоров’я.

Найперспективнішими препаратами проти Еболи фахівці ВООЗ називають такі вакцини, як ChAd-EBO і VSV-EBOV. Обидва препарати засновані на вірусі везикулярного стоматиту. Планується, що випробування можуть зайняти від шести місяців до одного року.

За словами помічника генсека ВООЗ, перші партії вакцин були недавно доставлені в Женеву. Спочатку вони перебуватимуть в аеропорту, в спеціальних охолоджувальних контейнерах. Потім їх направлять для тестів в один з госпіталів. У тестах прийматимуть участь волонтери.

Вакцина ChAd-EBO була розроблена британською компанією GlaxoSmithKline. Вона буде тестуватися в Лозанні в останніх числах жовтня – початку листопада цього року. Що стосується канадської вакцини VSV-EBOV, то вона спочатку пройде клінічні випробування в Женеві. Згодом вакцина також буде випробувана на території Німеччини, Кенії та Габону.

Якщо говорити конкретно про Швейцарії, то в тестах мають взяти участь 250 осіб. Частина результатів стане відома вже в грудні цього року. Однак, навіть у разі високої ефективності, ліки не стануть масово використовуватися відразу після тестів. Медики розраховують отримати потрібне для цього кількість препаратів до середини 2015 року.

Нагадаємо, на сьогодні жертвами Еболи стали приблизно 4,5 тис. осіб. Захворювання передається через прямий незахищений контакт з кров’ю або виділеннями людини, що заразилася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.