Cremia_4

Винний завод «Массандра», Юсуповський палац і заповідник на додачу: управлінню справами президента передали ведення санаторіїв та держдачі Криму. Всього в цьому списку більше десяти об’єктів, один кращий іншого. Гроші на них будуть йти окремо, з федерального бюджету. Скільки витратять – поки не розкривається. Петро Рузавін розповів про націоналізацію улюблених резиденцій радянських і українських лідерів.

У ведення управління справами президента Росії перейде понад 10 різних резиденцій та санаторіїв. Зокрема, мова йде про Юсуповський палац, держдачі №4.

В принципі, це скоріше музейний комплекс, який обіцяють залишити відкритим для туристів. До 2012 в Юсуповському палаці навіть можна було зняти номер. Особлива привабливість – під час Ялтинської конференції тут розташовувалася радянська делегація. Номер, в якому зупинявся Сталін, можна було придбати за кілька сотень доларів на одну добу.

Відходить управлінню справами російського президента і резиденція Дубрава 2 – це мисливський будиночок в Кримському природному заповіднику в Алушті, який тепер також перейшов на баланс від кримської влади федерального бюджету.

Держдача №3 біля Масандрівського палацу під назвою Шатер. Наприкінці сорокових невеликий будиночок тут побудувати розпорядився Сталін, проте самому побувати в ньому не довелося. Обжили резиденцію лише за Брежнєва.

Тиждень тому видання «Вести» опублікувало відео, як стверджує ЗМІ, святкування 61-річчя Віктора Януковича. На ньому ми бачимо, зокрема, підприємця Ігоря Коломойського, який зараз очолює Дніпропетровську область. «Вести» повідомляють, що святкував день народження четвертий президент України в резиденції «Зоря», це інша кримська держдача, однак за повідомленнями ЗМІ, в 2011 році Янукович приймав гостей саме на держдачі № 3 «Шатер».

Як повідомляє ИТАР-ТАСС, перейшли управлінню президента і резиденції №5 і №7 в селищі Гаспра. Втім, немає ні їхніх зображень у громадському доступі, та й інформація, яка трапляється, каже, що вони знаходяться не в Гаспрі, а трохи західніше по узбережжю, в Місхорі. За деякими даними, там бувала Юлія Тимошенко, а в радянські часи номер 5 любили Михайло Суслов та Андрій Косигін.

На цьому держдачі, які перейшли управлінню, закінчилися, але є ще й санаторії. «Південний» у Форосі, «Зорі України» в Сімеїзі, а також «Гурзуфський», «Алуштинський» і «Нижня Ореанда».

Фінансувати управління справами президента буде і винний завод «Массандра». «Головне завдання – зберегти «Масандру» як національне надбання Росії … забезпечити гідне фінансування, утримання і просування як одного з національних надбань країни», – заявив представник управління справами президента Віктор Хреков.

При цьому треба розуміти, що перераховані вище держдачі Володимир Путін навряд чи буде використовувати – об’єкти, де зупиняються перші особи держави знаходяться під контролем  ФСО. А в квітні, під час «Прямої лінії» Путін говорив, що поки і зовсім не збирається мати в Криму резиденцію.

Джерело Телеканал “Дождь”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.