IMG_0782-3.JPG

17 вересня користувачам iPhone і iPad стала доступна остання версія операційної системи від Apple.

Одразу почнемо з болючого місця, особливо для власників девайсів із 16 ГБ простору: нова систма iOS 8 потребує близько 5,7 ГБ для установки.

iOS 8 включає в себе оновлену версію фотоальбому, поліпшені функції оповіщень і повідомлень iMessage. Також представлені функція пошуку Spotlight і Handoff, яка спрощує синхронізацію стандартних додатків з іншими пристроями Apple.

Власник смартфона зможе з легкістю разшарювати фотографії, а також зберігати вподобані сторінки в інтернеті та статті електронних видань. Крім того, новий комплект розробника дозволить інтегрувати функції додатків в роботу стандартних програм iOS 8. Так, фільтри з Instagram можна буде застосовувати безпосередньо при перегляді фотографій в фотоальбомі.

Давайте розглянемо більш детально найважливіші нововвеження.

Центр повідомлень

Apple спростила «Центр повідомлень» – замість трьох вкладок iOS 7 залишилося тільки дві: «Сьогодні» та «Повідомлення». Ймовірно, компанія визнала свою помилку, коли ввела дублюючі списки повідомлень в попередній операційній системі.

У «Повідомленні» також з’явилася можливість відкрити додаткове меню свайпом. Наприклад, можна відзначити push як непрочитаний або вибрати «Відповісти» при отриманні повідомлення.

Siri

При проголошенні запиту iOS відображає кожне сказане слово в реальному часі. Фрази і їх виправлення з’являються відразу на екрані iPhone або iPad.

Siri навчилася розпізнавати музику, для чого Apple уклала партнерство з сервісом Shazam. Щоб запустити розпізнавання, досить сказати: «Shazam this song» або «Can you Shazam this?» Голосовий помічник почне пошук назви треку і в тому випадку, якщо просто включити Siri і дати її послухати музику, що грає навколо.

Сторонні клавіатури

В iOS 8 розробники Apple вперше в історії операційної системи дозволили користувачам завантажувати і встановлювати сторонні клавіатури. На презентації команда Тіма Кука продемонструвала функцію на прикладі клавіатури Swype, популярної на ОС Android.

Крім того, в ОС з’явилася система предикативного введення слів: досить почати набирати перші букви слова, а система завершує його за користувача, відобразивши відразу кілька варіантів над блоком клавіатури.

Safari

У рядку адреси при натисканні з’явилося два нових пункти меню: додати сторінку в «Вибране» і відкрити «Повну версію сайту».

Safari тепер уміє розпізнавати інтернет-сторінки, на яких користувача просять ввести номер пластикової карти. Над клавіатурою з’являється кнопка з пропозицією відсканувати карту, після чого активується камера і здійснюється захоплення.

Пошта

У додатку Apple для роботи з кореспонденцією розробники додали більше жестів. Швидким свайпом справа наліво можна відзначити лист як непрочитане. При повільному русі пальця з’являються пункти «Відзначити як важливе», «Перемістити в корзину» або «Архівувати».

Повідомлення

Основні зміни відбулися у вікні розмови. Навпроти поля введення тексту з’явилася кнопка мікрофона, з її допомогою можна записувати і відправляти аудіоповідомлення.

При натисканні й утриманні пальця на кнопці з’являється її меню – стрілка позначає відправку записаного аудіоповідомлення, а іконка «стоп» – зупинку записи без його збереження.

Функція також доступна при відповіді на вхідні повідомлення прямо з «Центру повідомлень».

У повідомленнях тепер можна відправляти своє місцезнаходження. Додатково можна дозволити співрозмовникам ділитися своєю локацією, обравши необхідний інтервал часу для відстеження.

Фотографії та камера

У стандартному iOS-додатку «Фотографії» з’явилася можливість пошуку по зображеннях – у рядок пошуку можна вводити дату або місце зйомки.

З’явився також альбом «Вибране».

У «Камері» тепер можна записувати Timelapse-відео, а при фокусуванні кадру вручну вибрати рівень експозиції.

Погода

Раніше Apple використовувала для відображення погоди дані Yahoo!, яка, в свою чергу, брала їх у сервісу Weather Channel. Тепер проміжна ланка відсутня.

Нотатки

В додатку «Нотатки» з’явилася можливість додавання фотографій.

Health

В iOS 8 з’явився додаток для роботи з іншими пристроями і сторонніми фітнес-програмами. В Health можна стежити за десятками різних показників здоров’я, а також створити власну медичну карту для екстреної ситуації.

Налаштування

У розділі «Статистика» iOS 8 з’явилася можливість дізнатися, який додаток найбільше витрачає заряд акумулятора. Інформація надається як за останню добу, так і за цілих сім днів.

Інтеграція з Mac OS X

iOS 8 і OS 10.10 отримали повну інтеграцію між двома системами. Тепер під час редагування документа можна швидко міняти смартфон на планшет і планшет на ноутбук, навіть не зберігаючись – остання версія файлу з’явиться скрізь автоматично.

Крім того, дзвінки з iPhone (НЕ Facetime) можна приймати на MacBook, а електронну пошту з MacBook дописувати на iPhone.

Однак скористатися Continuity (так Apple назвала нову функцію) можуть тільки володарі встановленої операційної системи Yosemite. А вона вийде тільки в жовтні.

Тим не менш, нова система не позбавлена ​​недоліків, найголовнішим з яких, як ми вже згадували, є потреба в пам’яті. Для установки iOS 8 необхідно близько 5,7 ГБ пам’яті на iPhone і 6,9 ГБ – на iPad. Вона займає близько 1,4 ГБ пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.