mobilizatsiya_1

Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію».

За законопроект за основу й у цілому проголосували 232 депутати при мінімально необхідних 226.

Часткову мобілізацію буде проведено на території 24 областей і Києва протягом 45 днів.

Призов військовозобов’язаних, резервістів і поставка транспортних засобів для забезпечення потреб військ будуть здійснюватися в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Часткова мобілізація оголошена «у зв’язку з поширенням проявів тероризму на території України, які призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців, працівників військових формувань і правоохоронних органів у східних регіонах країни; концентрацією угруповань військ зі значним наступальним потенціалом на території Росії поблизу кордону з Україною, загрозою нападу, загрозою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави».

Документ був поданий відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони.

Як повідомив, виступаючи на засіданні парламенту, секретар РНБО Андрій Парубій, часткова мобілізація дозволить спрямувати в зону АТО 15 бойових частин і 144 частини додаткового забезпечення для потреб оборони. Також буде посилено ешелон охорони державного кордону.

Відповідаючи на запитання депутатів, чому не вводиться воєнний стан в зоні АТО, Парубій зазначив, що рішення з цього приводу ухвалює колегіально РНБО, і якщо таке рішення буде ухвалене, то він доповість про це народним депутатам.

Раніше український парламент кілька разів ухвалював укази на той час в.о. президента Олександра Турчинова про часткову мобілізацію.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.