running_2

Згідно з новим дослідженням, навіть кілька хвилин щоденного бігу значно знижують ризик передчасної смерті від серцево-судинних захворювань.

Вчені з’ясували, що любителі бігу знижують ризик своєї раптової смерті на 30% порівняно з неспортивними співгромадянами. При цьому досить бігати щодня всього лише 5-10 хвилин, щоб понизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 45%.

Регулярний біг – кращий захист від раннього інфаркту. Якщо хоча б трохи бігати кожен день протягом шести років і більше, за статистикою ризик летального результату знизиться на 50 відсотків. Чи хороша при цьому у любителя техніка бігу чи погана, не має особливого значення.

Доктор Дак-чал Лі і його колеги з університету штату Айови проаналізували дані 55 136 осіб, які брали участь у дослідженні Центру з аеробіки. Вік осіб варіювався від 18 до 100 років, складаючи в середньому 44 роки.

Завдяки учасникам дослідження, вчені отримали докладні відомості про дистанцію, швидкість, тривалість та регулярність бігу серед учасників. Протягом наступних 15 років з різних причин померло 3413 учасників, з них 1217 від серцево-судинних захворювань.

Проаналізувавши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що достатньо всього лише в середньому 51 хвилини бігу на тиждень, незалежно від швидкості та подоланої дистанції, щоб редукувати ймовірність ранньої смерті.

Як показали попередні дослідження, регулярний біг також знижує ризик захворювання на рак, а також зберігає когнітивні здібності мозку, оберігаючи людину від втрати пам’яті та маразму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.