e-book_1

Фінансований Європейським Союзом консорціум розробляє спеціальний дисплей зі шрифтом Брайля для читання електронних книг. Розробники вважають, що їх продукт зможе допомогти тим, хто погано бачить і сліпим повною мірою отримати доступ до такої можливості, як читання електронних книг.

Пристрій Anagraphs, який можна буде підключити до будь-якої електронної книги, або персонального комп’ютера, використовує резистивний сенсорний екран для створення точок Брайля та формування тексту за допомогою воску.

У порівнянні з вже існуючою електронною технологією формування шрифту Брайля, коли використовується поле з отворами і спеціальні висувні піни, дана розробка не тільки легша, але і дешевша у виробництві.

«Доступність пристрою була одним з головних пріоритетів з моменту початку розробки Anagraphs» – повідомляє Peter Fowell, менеджер проекту Anagraphs з Pera Technology – компанії, що виступає координатором проекту в консорціумі.

Пристрої, що формують шрифт Брайля спираючись на технологію пінів, до цього, були, по факту, лише масштабною моделлю цифрової технології шрифту Брайля. Крім усього іншого дані пристрої були досить дорогі у виробництві. Наша мета полягає в тому, щоб знизити вартість пристрою за рахунок використання воску в процесі формування шрифту і забезпечити можливість читання якомога більшому числу людей. Проект Anagraphs дає нам таку можливість, тому що він володіє меншою вартістю в порівнянні з вже наявними пристроями формування тексту, що використовують принцип створення одного рядка шрифту Брайля в своїй роботі

Пристрій використовує так зване термогідравлічне мікрореагування в комплексі з програмним забезпеченням, розробленим Pera Technology, яке дозволяє виводити до 6000 точок Брайля на екран. При використанні екрану відбувається резистивний нагрів, який розширює парафінові воски, переводячи їх з рідкого стану в твердий.

Команда Anagraphs за участю дослідників з Інституту фотонних мікросхем Фраунгофера (Німеччина), а також приватні компанії «CK Productions»,«Innora», і «Hobart Lasers» вважають, що сліпі і слабозрячі, нарешті, отримають доступ до скарбів світової літератури завдяки одному маленькому портативному пристрою, що дозволяє замінити величезну бібліотеку.

«В епоху, коли споживач і технології безповоротно переплелися між собою у нашому повсякденному житті, можливість читання електронних книг дає ще один інструмент пізнання світу навколо нас» – пояснив Пітер. «Враховуючи, як далеко просунулися споживчі технології за такий короткий проміжок часу, нам вкрай важливо, щоб всі – незалежно від їх фізичних можливостей, в рівній мірі могли використовувати досягнення наукових розробок у цій області».

Проект Anagraphs отримав фінансування в розмірі £ 1.23m в рамках програми ЄС і на даний момент знаходиться у фінальній стадії розробки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.