zona_ATO_Kramatorsk_1

Журналісти Артем Лисак і Христина Стець відправились в зону АТО, а саме — у звільнений Краматорськ, щоби дізнатись в якому стані місто сьогодні, після владарювання там терористів.

Траса по дорозі до Краматорська встелена військовими боєприпасами та згорівшими автомобілями. Саме місто ще не оговталось – будинки суттєво пошкоджені, повсюди – різноманітна техніка.

Під час обстрілу, звісно, було важко судити, хто саме стріляв: чи це Нацгвардія, чи це “ДНР”. Але стало понятно, що терористи провокували нацгвардійців відстрілюватись

, – говорить житель Краматорська.

Також він розповідає, що голосувавши за “ДНР”, люди чекали на інше. Багато людей хотіло, щоб Донецьк став самостійною республікою. Люди це саме так розуміли.

Журналісти побували в одній з квартир стандартного житлового будинку Краматорська, в якій все, абсолютно все – знищене.

Ми коли граємось у “войнушки”, ми завжди за Нацгвардію, а інші – за ополченців, які думають, що ополченці – добрі, а Нацгвардія погані

, – розповідає маленький житель Краматорська.

Ополченці ховались в підвалах під’їздів, а в місцевій школі, за словами жителів, є бомбосховище, і не тільки там.

За словами місцевої жительки, яка показувала журналістам бомбосховище у школі, не всі люди зрозуміли, що насправді відбувається. Люди досі думають, що прийде українська армія і влаштує безлад.

По місту розвішані українські прапори та надписи “Краматорськ – це Україна”. Снаряд, який попав в землю, створив яму, глибиною 1,5 м.

Коли вперше бомбили, то було страшно, а потім – вже звикли. Зараз кожного вечора з аеродрома запускають учбові ракети.

Ми – за мир, яка різниця за кого, головне – вижити

, – говорять підлітки.

Життя в людей продовжується: люди одружуються, люди чекають дітей, самі діти звикли до того, що відбувається. Не всі розуміють, що власне трапилось, хто прийшов на їхню землю.

Дивіться також:

Джерело Телеканал новин 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.